İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pirinçlik MYO Açıldı…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Pirinçlik Meslek Yüksek Okulu’ nun açılış töreni yapıldı. Törene Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, ıskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel öztürk, Deniz üs Komutanı Turgay Erdağ, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof Dr.M. şerefettin Canda, ıskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, ıskenderun ılçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, ıskenderun Ticaret ve sanayi odası Başkan Vekili Müfit Tennioğlu, Türk Sanat Müziği sanatçısı Kutsi Payaslı, eğitim görevlileri ve davetliler katıldı.
 
 
Törende konuşan Pirinçlik Meslek Yüksek Okulu Dekanı Ayşe Bahar Yılmaz, okul hakkında bilgiler verirken, atıl durumda bulunan binayı ilim, ışık ve irfan yuvası yapan yetkililere teşekkür etti. Ardından bir konuşma yapan MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, Mustafa Kemal üniversitesi’nin emin adımlarla hedefine ulaşacağını belirterek, Pirinçlik Meslek Yüksek Okulu’ nu bu yöndeki güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Rektör Canda, “Bizim amacımız Hatay’ ı eğitim alanında hak ettiği yere ulaştırmaktır.
 
 
 
ıskenderun’daki belediye başkanımız Yusuf Civelek başta olmak üzere tüm yetkililerimizin büyük desteklerini gördük ve sonunda okulumuzu eğitime açtık. Hedefimiz şuan 25 bin olan öğrenci sayımızı 50 binler seviyesine ulaştırmaktır. Bu konuda eğitimci arkadaşlarımızla kapsamlı bir çalışma içindeyiz. öğrencinin artması, o kentin ekonomisine ve kültürüne de önemli katkılar sağlamak demektir” dedi. Rektör Canda’nın ardından konuşan ve okulun yapımına katkı sağlayan ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise, eğitim konusunda gençlere verilmesi gereken değeri belirterek ıskenderun Belediyesi olarak eğitime desteklerinin her zaman olacağını belirtti. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ise, Hatay‘daki eğitim potansiyelinin her geçen gün arttığını belirterek, Pirinçlik Meslek Yüksek Okulu’nun ıskenderun’ a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Plaket töreninden sonra, ıskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı öğrencileri Prof. Dr. Sevda Askerova yönetiminde konser verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.