İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Polise Toplumsal Destek…

Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde görevli 8 polis memuru, mahalle muhtarları, dershaneler, ev, işyeri ve sivil toplum kuruluşlarına bilgilendirici broşür dağıtıyor.
 
 Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nden alınan bilgiye göre, Toplum Destekli Polisliğin ülke genelinde 2006 yılında 10 büyük ilde pilot olarak başlatıldığı, Hatay’da ise 1 Nisan 2009 ta-rihinde Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu’nun öncülüğünde faaliyete geçtiği belirtildi.
 
 Açığı kapattık…
 
özverili çalışmalarla diğer illerle aradaki açığı kapattıklarını ifade eden yetkililer, ”Tüm hedefimiz, vatandaşın 24 saat huzur ve güvenini sağlamak, ayrıca hırsızlık, gasp ve benzeri durumlarda ne gibi önlemler almak gerektiğini anlatmaktır. çalışmalarımızda, polis ile halk arasında ilişkiyi güçlendiriyoruz. çevrenin sosyal yapısıyla bütünleşmiş, topluma olabildiğince yakın, güvenlik olgusuna bütüncül yaklaşan örnek bir polislik anlayışıyla hareket ediyoruz”.
 
 Toplum destekli polisin amacı…
 
 “Amacımız, güvenlik hizmetlerinin, halkın katılım ve desteğini sağlamak suretiyle, etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesini, vatandaş -polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini ve polislik hizmetlerinin yürütülmesinde çağdaş uygulamaların hayata geçirilmesini sağlamaktır” dedi.
 
Yetkililer, vatandaşların çevrelerinde rastladıkları süphe uyarıcı hareketleri bulunan kişi ve araçları ücretsiz olan 155 Polis ımdat’a bildirmelerini de istediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir