İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sadece Süriyelilere mi Hizmet Veriliyor?

CHP Hatay Milletvekili Ediboğlu Sağlık Bakanı Akdağ’a sordu: “Bu gün artık eski SSK Hastanesi Acil Servisinde sadece Suriyeli sığınmacıların müracaatları kabul edilip, tedavileri yapılmakta mıdır?”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
CHP Hatay Milletvekili Dr. Mehmet Ali Ediboğlu, eski SSK Hastanesi’nin kapatılan acil bölümü ile ilgili ortaya çıkan iddialar üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talebiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi sundu.
 
 
 
Halk Uyardı!
 
 
 
Soru önergesinde, Suriye’deki iç çatışmalardan dolayı Türkiye’ye kaçan sığınmacıların tedavilerinin Türkiye’de yapılmasının, hem uluslararası medyanın hem de yöre halkının gündemini işgal etmekte olduğunu kaydeden CHP Hatay Milletvekili Ediboğlu, Bölgede yaşayanlar için önemli bir ihtiyaç olan Antakya “Eski SSK Hastanesi” Antakya Devlet Hastanesi Ek binasının acil servisi hizmetlerinin yaklaşık 1 ay önce durdurulduğunu, acil servisinin kapatılmasına yöre halkı, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikaların tepki gösterdiğini ve yetkilileri bu yanlıştan dönmeleri konusunda uyardığını hatırlatarak, Sağlık bakanı Akdağ’dan şu soruları yanıtlamasını talep etti:
 
 
 
Acil Servis Suriyelilere mi Tahsis Edildi?
 
 
 
“Başta Sayın Vali, Sağlık Müdürü ve diğer yetkililerle yapılan görüşmelerden tatmin edici yanıt alınamamıştır.
 
 
 
Acil servisin yeniden açılması ve hizmet vermesi için miting yapılmış, binlerce imzalı dilekçe kampanyası düzenlenmiş fakat yine de herhangi bir ilerleme sağlanamamıştır.
 
 
 
Ancak birkaç günden bu yana kapatıldığı söylenen eski SSK Hastanesi Acil Servisinin Suriyeli sığınmacılara tahsis edildiği doğru mudur?
 
 
 
Antakya Devlet Hastanesi Acil Servisi Tek Başına Yeterli Olacak mı?…
 
 
 
Bu arada zaten yoğun olarak çalışan Antakya Devlet Hastanesi Acil Servisinin yaşanan büyük bir izdihama rağmen mevcut ihtiyaca cevap verdiğini düşünüyor musunuz?
 
 
 
Bu gün artık eski SSK Hastanesi Acil Servisinde sadece Suriyeli sığınmacıların müracaatları kabul edilip, tedavileri yapılmakta mıdır?
 
 
 
Acili Yeniden Açmayı Düşünüyor Musunuz?
 
 
 
Kendi Halkımıza Hastane kuyruklarını reva gören,  Acil Servis kapısında bekletmekten rahatsız olmayan,  hatta Suriyeli sığınmacıları rahatlatacak diye kendi halkımızın sorunlarını görmezden gelen bu uygulamayı doğru buluyor musunuz ve bu yanlışlığın düzeltilerek eski SSK hastanesi acil servisinin yeniden halka açılmasını düşünüyor musunuz?”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir