İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Safları Sıklaştırdılar

AK Parti ıl Başkanı ısmail Kimyeci, CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, MHP ıl Başkanı Adnan Akdaş, Saadet Partisi ıl Başkanı Necmettin çalışkan, Büyük Birlik Partisi ıl Başkanı Nevin Zeytineli, öDP ıl Başkanı Naime Turunç, Demokrat Parti ıl Başkanı Yahya Bulgurcu ve DSP ıl Başkanı Yılmaz Ekşi bir araya gelerek Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) ortak bir basın açıklaması düzenlediler.
 
 
 
H. Bozok
 
 
 
ıl Başkanları AGC’de düzenledikleri ortak basın açıklamasında, sevginin, barışın, hoşgörünün merkezi Hatay’daki bu sevgi ve barış ikliminin Suriye’de yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenmemesi adına birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
 
 
 
Suriye’de ıç Barışın Bir An önce Yeniden Tesis Edilmesini Diliyoruz
 
 
 
ıl Başkanları adına basın açıklamasını gerçekleştiren öDP Hatay ıl Başkanı Naime Turunç, siyasi partiler olarak, mümkün olan en kısa zamanda Suriye’de iç barışın yeniden tesis edilmesini dilediklerini belirterek şöyle konuştu:
 
 
 
“Suriye Arap Cumhuriyeti ile aramızda kültürel, akrabalık, tarihi ve ticari bağlarımız ve ilişkilerimiz var. 
 
 
 
Bu nedenle komşu ülkede yaşanan gelişmelerden duyduğumuz üzüntüyü kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Komşu ülke Suriye’de yaşanılanlara üzülmekle beraber, hiç kuşkusuz hepimizin ortak hedefi sevginin, barışın, hoşgörünün merkezi Hatay’ımızdaki bu sevgi ve barış ikliminin komşumuzda yaşanılan gelişmelerden olumsuz etkilenmemesidir.” 
 
 
 
Başkanlar Halka seslendi: “Dedikodulara ıtibar Etmeyin”
 
 
 
ıyi niyetle veya kötü niyetle veya bilgi eksikliğinden kaynaklanan ve kamuoyuna yansıyan birtakım değerlendirmelerin halkı olumsuz etkilediğini kaydeden öDP ıl Başkanı Turunç, “Bugün saflarımızı daha da sıklaştırmamız ve birbirimizi daha fazla sevmemiz ve daha fazla anlayışla karşılamamız gerektiğinin bilincindeyiz. 
 
 
 
Biz biliyoruz ki; bu coğrafyada kardeşlik hukuku zedelendiği zaman, birlik beraberlik duygusu zayıfladığı zaman, maalesef arkasından acı ve gözyaşı gelmiştir. 
 
 
 
ıçinden geçtiğimiz süreçte bilerek veya bilmeyerek, kasıtlı veya kasıtsız olarak, kardeşlik hukukunu zedelemek, birlik beraberlik duygusunu zayıflatmak isteyenler olabilir. Halkımızın bu tür değerlendirme ve dedikodulara itibar etmemelerini istiyoruz.” Dedi.
 
 
 
Devletimize Güveniyoruz
 
 
 
T.C. Devletinin hiçbir vatandaşı arasında ayrım yapmadığına ve yapmayacağına ve kendi vatandaşlarının huzur ve güvenliği için gereken tüm önlemleri aldığına ve alacağına inançlarının tam olduğunu vurgulayan Turunç, “Hiçbir kişi veya grubun, var olduğunu düşündüğü sorunların çözümü için resmi kurumlar yerine kendisini görevli saymasını doğru bulmuyoruz.” şeklinde kanuşarak açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Karşılarında Bizi Bulurlar”
 
 
 
“Yine içerisinden geçtiğimiz bu nazik süreçte halkımızın birlik ve beraberliği açısından tüm kurum ve kuruluşların, tüm siyasi partilerin, tüm sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının ve hatta tek tek bireylerin kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda düne göre bugün daha sorumlu davranmalarını, kamuoyu ile paylaştıkları her bir kelimeye dikkat etmelerini, söyledikleri sözlerin kamuoyunda nasıl algılanacağını iyi değerlendirmelerini ve halkımızı ve özellikle gençlerimizi olumsuz düşüncelere sevk edecek söz ve ifadelerden kaçınmalarını arzu ediyoruz. Hiçbir dedikodu, hiçbir fitne, hiçbir olumsuz düşünce ilimizde var olan bu kardeşlik hukukunu bozamayacaktır, bozmak isteyenler karşısında bizi bulacaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir