İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samandağ CHP birlik mesajı verdi…

Cumhuriyet Halk Partisi ızmir Milletvekili Rahmi Aşkın beraberinde PM üyesi Halit Toraman ile birlikte Samandağ CHP ilçe binasında ılçe örgütüyle bir araya geldi. Uzunbağ Belediye Başkanı ve aynı zamanda Samandağ Turizm Altyapı Başkanı Mehmet Süt;  ızmirli konuklar Cumhuriyet Halk Partisi ızmir Milletvekili Rahmi Aşkın ve PM üyesi Halit Toraman’ ı Deniz Sitesindeki Truva Tesisleri’ nde ağırladı. 
 
Geceye; CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, M. Ali Ediboğlu, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Fuat çay,  ılçe Başkanı ıbrahim Aydoğan, Antakya Merkez CHP ılçe başkanı Mevlüt Yeşildağ, Belde Belediye Başkanları; Mehmet Süt, Mahmut Yüksek, Süleyman Ray, Mesut Nural, ıbrahim Dinler, Mehmet Işık, ıl Genel Meclis üyeleri; Sezgin Gümüş, şoförler Odası Başkanı Mustafa Terzi, Samandağ Belediye Meclis üyeleri, Ecz. Soydan Yılmaz, Av. Anıl Cevahir Can, ile Antakya ıl yönetimi ve Samandağ ılçe Yönetiminden CHP örgütünden çok sayıda üye katılım gösterdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gece oldukça görkemli geçti. 
 
Geceyi tertipleyen Uzunbağ Belediye Başkanı Mehmet Süt, partilileri bir araya getirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasında: “çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Kürsü kavgasına girmemek gerekir. Tek yürek tek vücut dayanışma içinde birlik beraberlik içerisinde hareket etmek zorunluluğu doğmuştur. çünkü Büyükşehir yasası örnek olarak imar planı, imar plan tadilatları, altyapı içme suyu, atık su tesisleri 15 metre ve üstü olan cadde entegre tesislerinin ruhsatları (otel, fabrika) ve saire Büyükşehrin yetkisinde olacağı için kırgınlıkları bir kenara bırakıp canla başla çalışıp bu hassas süreçte Büyükşehir Belediyesini kazanmamız gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. “Herkese hoş geldiniz diyor afiyet olsun diyorum.” şeklinde konuşan Uzunbağ Belediye Başkanı Mehmet Süt, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 
Konuşmalarının ardından partililer Başkan Süt’ü alkışlayarak bu duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ettiler. Yerel seçimlerin yaklaştığını belirten CHP ılçe başkanı ıbrahim Aydoğan da “Kırgınlıkları bir tarafa bırakıp Birlik ve beraberlilik içinde olalım tek yürek olalım. Bu birlik ve beraberlik beni çok mutlu etti” şeklinde görüş bildirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir