İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samandağ’a yakışan hizmet…

     Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir, ilçe halkının hak ettiği hizmetleri artık göreceğini söyledi.
 
     Belediye Başkanı Mişat Nehir, düzenlediği toplantıda 3 aylık kısa sürede yaptığı hizmetleri anlattı. Samandağ’ın çirkin görüntülerine sahne olan yollar ve sokakların, hayırseverler ile vatandaşların desteği ile yeniden düzenlediklerini belirten Başkan Nehir, sokaklarda alt yapı sorununu tamamen çözdükten sonra, parkeleme işlemlerini yaptıklarını bildirdi.
 
    Nehir, birçok hayırseverin yanı sıra mahallede oturan vatandaşlarında imece usulü destekte bulunduklarını belirterek, “Samandağ’da yaşayan vatandaşlar bugüne kadar ne hak ettikleri ne de bekledikleri hizmeti alamadılar. Ama bundan sonra bizler onlara hak ettikleri hizmeti, kendilerinin desteği ile vereceğiz.
 
     Birçok vatandaş, oturduğu sokakta parkeleme yapmamız için bize çağrıda bulunuyor ve bizlere elinden ne imkân gelirse sunuyor. Bazı sokakları parkelerken, orada yaşayan vatandaşlar bütçelerine göre bizlere 50 TL’den tutunda binlerce TL’ye kadar yardımda bulundular.
 
    Samandağ’ın yaşama kalitesini arttırmak için 3 kuruştan yüzlerce bin TL’lik destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların gerçekleşmesinde başta ış Adamı Sabri Paşa olmak üzere birçok işadamının büyük katkısı olmuştur.” dedi.
 
     ılçenin en acil sorunu olan yolları tamamladıktan sonra, ilçenin sanayi sitesi sorununu, sebze hali sorununu ile kültür merkezi ve çocuk oyun alanları sorunlarını çözmeye çalışacaklarını belirten Nehir, ellerindeki bütçe ile bunları yapmanın biraz zaman alacağını ancak, halkın desteği ile bunları yapmanın imkânsız olmadığını da ifade etti.
 
  Doğup büyüdüğü memleketini unutmadı…
 
    15 yıldan beri yurt dışında yaşayan ış Adamı Sabri Paşa, yaklaşık 42 bin metre karelik Samandağ Kurtderesi Mahallesi çifte Katsal Caddesi’nin tamamını parke taşı döşettirdiğini ve bunun kendisine yaklaşık 520 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.
 
    Paşa, yaptığı kısa konuşmada, 15 yıldır yurt dışında yaşamasına rağmen, yurt dışında kazandığı paranın bir kısmını doğup büyüdüğü Samandağ’ın gelişmesi için kullanmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti ve uygun bir arazi bulması halinde Samandağ turizmine katkı sağlayacağına inandığı bir oteli, hizmete açmaya çalıştığını da açıkladı.
 
     Paşa, Samandağ’ın tüm işadamlarından benzer davranışları, Samandağ’ın gelişimi için yapmalarını beklediklerini de vurguladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir