İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şampiyonada bizi temsil edecekler…

Hatay Satranç ıl Temsilciliği – Gençlik Hizmetleri ve Spor ıl Müdürlüğü ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen, 2012-2013 yılı Küçükler ıl Birinciliği Turnuvası 14-16 Aralık 2012 tarihleri arasında Mustafa Kemal üniversitesi Tayfur Sökmen Kampusu Yemekhane Bölümünde yapıldı.
 
ılimizin birçok ilçesinden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu. Koordinatörlüğü NA Bülent AşKAR, Başhakemliğini Yadigâr PERçıN’in üstlendiği Faik BEKLER, Duran KARADERE, Gülhan BAKLACI, Serkan IRMAK, A. Onur DAğLI, Avaz BEKLER ve Hasan DEMıR’in hakemlik yaptığı turnuvanın gözlemciliğini de NA Edip NURLU üstlendi.
 
7-8-9-10-11-12 her yaş grubundan genel ve kızlar kategorilerinde 12 kategorilerinden oluşurken, bu yaş gruplarında ilk üç dereceyi kazanan sporculara da Kupa, Madalya ve Başarı Belgesi verildi. 
Ayrıca turnuvayı tamamlayan tüm sporcular Türkiye Küçükler şampiyonası’ na katılma hakkı kazanarak,  Küçükler ıl Birincisi olan sporcu Kendi yaş grubunun “Küçükler Hatay ıl Birincisi“  unvanını aldı.
Yarışmaları tamamlayan sporcular, 26 Ocak-01 şubat 2013 tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapılacak Türkiye Küçükler Satranç şampiyonası’ na katılma hakkı elde ettiler.
 
Hatay Satranç ıl Temsilcisi Bülent AşKAR yaptığı açıklamada, “Bütün bir yıl boyunca şampiyonasına hazırlanan sporcularımızı zorlu bir süreç beklediğini belirterek, Türkiye Küçükler Satranç şampiyonasında mücadele edecek olan sporcularımıza bu zorlu maratonda başarılar dileriz.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir