İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanata ve Sanatçıya Önem Veriyoruz

Payas Belediye Başkanı Altan: “Sanata ve sanatçıya büyük önem veriyoruz”
 
 
 
AA
 
 
 
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini belirtti. 
 
 
 
Altan, Belediye Konuk Evinde düzenlediği basın toplantısında, yönetmenliğini Yıldırım Yanılmaz’ın yaptığı ”Aydınlık Uzak Değil” filminin Payas’ta çekildiğini söyledi. 
 
 
 
Sosyal belediyecilik çerçevesinde hareket ettiklerini belirten Altan, ”Bizim bir iddiamız olduğunu her zaman söylüyorum. Payas’ın yarısını sporcu diğer yarısını da sanatçı yapacağız. Spora da sanata da değer veriyoruz. çünkü her ikisi de evrensel değerler” dedi. 
 
 
 
Yönetmen Yanılmaz ise Payas’ın tarihi dokusunun kendilerini çok etkilediğini, burada film çekimi için tüm olanakların bulunduğunu, filmin ise işçi bir ailenin dramını konu aldığını ifade etti. 
 
 
 
Filmin başrol oyuncusu Yılmaz Köksal da son zamanlarda özelikle Türk film ve dizilerine ilginin bir hayli arttığını belirterek, bunun çok sevindirici olduğunu söyledi. 
 
 
 
Film çekimlerinin teknolojinin gelişmesi ile büyük bir değişime uğradığının altını çizen Köksal, Türk film hayatında dublör kullanmayan iki kişi bulunduğunu, birinin Cüneyt Arkın diğerinin ise kendisi olduğunu belirtti. 
 
 
 
Köksal son dönemde Osmanlı filmlerine ilginin arttığını, gençlere tarihi okutmanın ve anlatmanın en iyi yollarından birisinin sinema olduğunu kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir