İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş Has Parti Üyeleriyle Buluştu

Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi’nce 39 aydan bu yana kentte gerçekleştirilen hizmetleri sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, oda ve derneklerle paylaşmayı sürdürüyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Belediye Başkanı Savaş’ın Cumartesi günkü konukları Has Parti ıl-ılçe yönetimi ve parti üyeleri idi. Antakya Belediye Meclis Salonu’nda Has Parti üyelerini ağırlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, konuklarına 39 aydır şehirde yapılan hizmetlerle ilgili slayt sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi.
 
 
 
Görev süreleri boyunca hesap verebilen, katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışını benimsediklerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “ Hizmetlerimizi ve geleceğe dönük plan ve projelerimizi toplumun her kesimiyle paylaşıyoruz. Bu hizmetleri sizlerden aldığımız destek ve katkılarla hep birlikte gerçekleştiriyoruz. 213.571 hemşehrimizin omuzlarımızda taşıdığımız vekâlet sorumluluğunun bilinciyle, hesap verebilen, katılımcı yönetim anlayışını benimseyen, birlikten kuvvet doğar ilkesiyle şehrimizde yapılan hizmetleri hep birlikte gerçekleştirmeyi özümseyen hizmet anlayışımızla şehrimizde yaklaşık 39 aydır yürüttüğümüz hizmetleri herkesle paylaşıyoruz. şu ana kadar ki hizmet dönemimizde neler yapmışız, önümüzdeki süreçte neler yapmayı düşünüyoruz, bu konuda detaylı bilgiler veriyoruz. şehrimizin yapılan hizmetlerle nereden nereye geldiğini, nasıl bir gelişme içinde olduğunu paylaşıyoruz.
 
 
 
Büyük bir gelişim ve dönüşüm içinde bulunan şehrimizin koşar adımlarla geleceğe nasıl hazırlandığını anlatıyoruz. Toplumun dinamiklerini oluşturan sizlerin bu konudaki öneri, fikir ve görüşlerini dinliyoruz. şehrimizi daha iyiye, daha güzele nasıl hazırlarız bu konuda beyin jimnastiği yapıyoruz. Katılımınız ve katkılarınızdan dolayı Has Parti ıl Başkanı Sayın Besim Altunöz’ün nezdinde herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.
 
 
 
Sunumun ardından değerlendirmelerde bulunan Has Parti ıl Başkanı Besim Altunöz “Bizlerin hayal ettiği kent yönetimi böyle bir şey. Direkt sayın Başkana ulaşıp yapılan hizmetleri, memleketin sorunlarını birebir Sayın Başkanımızın ağzından dinleme imkanını bulduk. Bu demokrasinin bir unsurudur. Sayın Başkanın hizmetlerini dinlemek, istişare etmek, fikirlerimizi paylaşmak tüm parti üyelerimizi mutlu etmiştir. Kent konseyi oluşturulması durumunda bu ortak paylaşımlar daha da verimli olabilir. çünkü biz şuna inanıyoruz. Bir kişi bir partiden aday olur ve Belediye Başkanı seçilir. O kişi artık herkesin, tüm halkın Belediye Başkanıdır. Kent tüm halk Belediye Başkanı işbirliğiyle yönetilir. Bugüne kadar cesaret edilmeyen çok başarılı ve önemli hizmetler gerçekleştirilmiştir. Memleketimize yaptığı hizmetlerden ötürü Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a ve ekip arkadaşlarına şahsım ve parti üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
 
Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın ev sahipliğinde Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Has Parti ıl Başkanı Besim Altunöz, Merkez ılçe Başkanı Hamza çekiş, Kadın Kolları ıl Başkanı Ayla Ayan, Gençlik Kolları Başkanı şakir çekiş, ıskenderun ılçe Başkanı Engin Dağ, Altınözü ılçe Başkanı Mahmut şan, ıl Yönetimi üyeleri Hikmet Aslan, Hasan Aldemir, Muzaffer Filiz ve çok sayıda parti üyeleri katılım gösterdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir