İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş Hisarcık’lılarla Bir Aradaydı…

AKP Antakya Belediye Başkan Adayı, Doç. Dr. Lütfü Savaş geçtiğimiz hafta sonu Antakya’daki Hisarcık’lılarla bir araya geldi.
 
AKP adayı Lütfü Savaş, “Antakya’nın köklü çalışmalara, günü kurtarmaya yönelik değil, geleceğe dair projelere ihtiyacı var.
 
Ben bilimin ışığında akılcı yöntemlerle meseleleri çözeceğim diyorum ve istiyorum ki olması gerektiği noktadan oldukça geride kalan Antakya’yı ileriye taşıyalım. öyle hizmetler edelim ki, bundan 4-5 sene sonra ‘Allah senden razı olsun!’ diyebilesiniz.
 
Biz bu şehrin yalnızca bugününü değil, yarınlarını da düşünüyoruz. Farkımız bu şehre yepyeni bir gelecek sunuyor oluşumuzdur” dedi. AKP Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş bir mesajla kadınlar gününü de kutladı.
 
Savaş mesajında: “Tarihte birçok topluluk daha ilkel çağı yaşarken, kadınlar cinsel obje olarak görülüp itilip kakılırken, sırf cinsiyeti kız olduğu için yeni doğmuş bebekler diri diri gömülürken Türk Kadını her alanda söz sahibiydi.
 
M.ö. 3000’li yıllarda kadına kurultaylarda, meclislerde, toylarda söz hakkı vererek kadının gerek sosyal, gerek siyasi, gerekse de askeri alanda yetkin olmasını sağlayan Türk Ahlakı, on binlerce yıl öncesinden bugünlere kadar kadının değerini korumuştur.
 
Biz de bugün hala aynı ilkeyle hareket ederek kadınlarımızın arkasında değil yanında olacağız.Onların önüne engel çıkarmaktan ziyade önlerini açacağız. Ben Doç. Dr. Lütfü Savaş olarak Antakya Belediye Başkanlığı görevine getirildiğimde hanımlarımızın, genç kızlarımızın, annelerimizin dertlerini dinleyecek onların fikirlerini de dikkate alarak hareket edeceğim.
 
“Cennet anaların ayağı altındadır.” sözü bu konuda insanlık için örnek bir mesaj taşımaktadır. Gazi Mustafa Kemal, Türk Kültürüne aykırı olarak kadının itibar kaybettirilmesine son vermiş; ‘Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın!’ diyerek de Türk Kadını için gereken tavrı ortaya koymuştur. Bu söz bizim için bir ilkedir. Bu vesileyle, annelerimizin ellerinden öper, hanımlarımıza ve genç kızlarımıza da saygı ve sevgilerimi sunarım”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir