İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş mağdurlarına ekmek yardımı…

Suriye’deki savaştan kaçarak ilimize gelen eli silaha karışmamış savaş mağduru Suriyelilere beş bin ekmek yardımı yapıldı. Konuya ilişkin Bayındır Memur-Sen Hatay ıl Başkanı Hüseyin Tutar yaptığı açıklamada; Suriye’deki savaştan kaçarak ilimize gelen ve yardıma muhtaç olan Suriyeli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ekmek yardımı yaptıklarını söyledi.
 
Bayındır Memur-Sen Hatay ıl Başkanı Hüseyin Tutar; başlatmış oldukları yardım kampanyası çerçevesinde 5000 ekmek dağıttıklarını ihtiyaç duyulması halinde imkânlar dâhilinde yeni kampanyalar başlatabileceklerini belirtti.
 
Başkan Tutar; “Antakya merkezde tespit edilen muhtaç vatandaşlara yapılan ekmek dağıtımının ardından ilçelerdeki muhtaç vatandaşlarında tespit edilerek bir sonraki kampanyalarda o vatandaşlara da yardım yapılacağını ifade etti. 
 
Yardım yapılan aile ve muhtaç vatandaşlar kendilerine yardımda bulunan Bayındır Memur-Sen’e teşekkür ettiler. Hatay’ da vatandaş ve sivil toplum örgütlerinin kendilerine göstermiş oldukları yakın ilgiden ve yapılan yardımlarla ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Suriyeli savaş mağdurları, ülkelerinde yaşanan karışıklığın bir an önce bitmesini ve kendi topraklarında eski hayatlarına kavuşup huzur içinde bir yaşam sürmek istediklerini belirtiler.
 
Türkiye Cumhuriyeti’ nin göstermiş olduğu misafirperverlikten son derece memnun olduklarını kendilerini ülkelerinde hissettiklerini ifade eden Suriyeli savaş göçmenleri Bayındır Memur-Sen tarafından yapılan ekmek yardımının da kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, ülkelerini kana bulayan emperyalist güçlere veryansın ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir