İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaşa sürükleniyoruz…

Saadet Partisi Hatay Aylık ıl Divan Toplantısı, Habib-i Neccar Konferans salonunda gerçekleşti. ıl divan toplantısı açılışında basına açıklama yapan Saadet Partisi Genel ıdare Kurul üyesi ve Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan ülke meselelerini değerlendirdi. Necmettin çalışkan, ıskenderun Limanı’ nın özelleştirmesi, Hatay’ın büyükşehir oluşu, okullarda başörtüsü yasası ve sınıra yerleştirilen patriot füzeleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ülkemizin ve ilimizin içler acısı hali olduğunu belirten çalışkan Bakanları duyarlı olmaya, devletin manevi şahsiyetini korumaya davet ediyoruz. Gemi seferi başladı diye toplanıp bir ile gelinir mi? Bu gidişle dolmuş seferlerinde de göreceğiz bunları dedi.

Hatay’ın Büyükşehir Oluşu!

Hatay’ın büyükşehir olmasına ilişkin çalışkan, Cumhurbaşkanı’nın onaylamasıyla artık Hatay büyükşehir statüsüne kavuştu. Ama görülüyor ki bu millete tarih boyu yapılmayan kötülük büyükşehir yasasıyla yapıldı. Bu milleti ayrıştırma adına ıskenderun’da adliyenin bitişiği, ıskenderun’dan koparılarak 35 km ötedeki Arsuz’a bağlandı. Antakya’da şehir adeta cetvelle çizilerek, filan insanlar filan tarafa, filan anlayıştaki insanlar falan tarafa diyerek çirkin siyasi emellerine bu milleti alet ettiler. Tarih bunları asla affetmeyecektir. Bu millet böyle ayrışımlara her zaman için gerekli cevabı vermiştir. 

Büyükşehir yasasında tek hedef belediyeleri kazanmaya yönelik bir hesap güdülmüştür.

Büyükşehir yasası yürürlüğe girdi ama hala ortada hangi ilçenin sınırı nerden başlıyor nerede bitiyor bunları kimse bilmiyor. Büyükşehirle beraber halkın sırtına büyük vergi yükleri bindi. Umarız ki bu vergiler karşılığında gerekli hizmetler halka götürülür. 

Parti olarak büyükşehir yasasını destekledik. Büyükşehir’in yetkilerinin Ankara’dan illere aktarılması elbette güzel bir gelişme ama bir iyilik yaparken kaşıkla verip kepçeyle almak asla kabul edilemez.

Başörtüsü Kanunen Yasaklandı!

Nasıl ki hükümetin geçtiğimiz günlerde başörtüsü yasasıyla ilgili yaptığı gibi kanunen başörtü hiçbir yerde yasak olmamasına rağmen fiili bir uygulamayla yasaktı. Bu sun’i yasağı kaldıracakları yerde çıkardıkları yeni yönetmelikle artık resmen, kanunen ve fiilen yasaklanmış hale geldi. öğrenci Kur’an-ı Kerim dersinde başını örter diğer derslerde açar diyor. Böyle bir dayatmayla başörtüsünde fiili bir yasaklama sürecine girdik. Başka işlerde yaptıkları gibi kaşıkla verdiler kepçeyle aldılar. ınanıyorum ki bu noktada da gereken cevabı alacaklar. 

Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi bu yasaklama sürecin kati suretle yok edilmesi gerekir. Kaldı ki inancımızın bir emri gereği olan başörtüsü sadece öğrencilere değil diğer kamu kuruluşlarında serbest özgür bırakılması gereken bir yaşam biçimidir. ınsanlar demokrasiyle özgürlükle yönetilen yerlerde istediği gibi giyinir kimse karışamaz karışmamalıdır. ıktidar 10 yılı aşkın bir süredir bağırır-çağırır konuşurlar ama icraata gelince bir şey yapmaz, kanunen yasak başörtüsünde yoktu. Yeni yönetmelikle resmen başörtüsüne yasak geldi. Kuran-ı Kerim dersinde serbest, diğer derslerde yasaktır. ınancımız gereği başörtüsü değil öğrencilere bütün kamuda çalışan hizmet verilen her yerde serbest olması lazım ifadelerini kullandı.

ülke Adım Adım Savaşa Sürükleniyor!

Savaşın eşiğindeyiz. Adım adım savaşa sürükleniyoruz.

Malatya’ya kurulan füze radarından sonra Suriye sınırımıza patriot füzeleri yerleştiriyor. Füzenin amacı ısrail’in korunmasını sağlamak olduğunu söyleyen çalışkan Bu olayları anlatırken Sn. Başbakan bilinçaltında ülke topraklarını NATO toprağı ilan etti. Füzeler semboliktir. Mesele zorla kovulan çekiç gücün tekrar ülkeye yerleştirilmesidir. Yabancı askerler işgal gücü olarak topraklarımıza yerleşecekler. şeklinde konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir