İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş”Yılın Belediye Başkanı Ödülü”

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin dördüncüsünü düzenlediği “Yılın En ıyi Yerel Yöneticisi” yarışmasında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “Tarihi dokuyu koruma ve yaşatma, restorasyon çalışmaları, Habib-i Neccar, Uzun çarşı Restorasyon  Projesiyle” yılın Belediye başkanı ödülüne layık görüldü.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin 4. Yıl Yerel Yöneticileri ödülleri, Kayseri Kültür Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 
 
 
Törene, AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, KKTC Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş ile Türkiye’den çok sayıda il ve ilçe belediye başkanları katıldı.
 
 
 
Yapılan ödül töreninde Türkiye genelinde 2 Büyükşehir ve 81 ıl Belediyesi arasında 6 ıl Belediyesi Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinin yaptığı anket sonucunda ödüle layık görüldü. 
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yoğun iş programı nedeniyle Kayseri’de düzenlenen ödül törenine katılamadı ancak Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz’a gönderdiği mesajda “Bu ödül öncelikle bizlerin hizmetlerine destek veren ve Projelerimizi sahiplenen Antakya halkına verilmiş bir ödüldür. Sizlere, tüm okuyucularınıza ve törene katılım gösteren tüm konuklarınıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. 
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “ Yılın Belediye Başkanı ödülü” ile ilgili yaptığı açıklamada bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalarla birçok ödüle layık görüldüklerini belirtti. Belediye Başkanı Savaş, “Antakya Belediyesi, uygulamaya koyduğu projeler ve bölgesinde örnek alınan hizmetleriyle 2009 yılından bugüne sayısız ödüle layık görüldü ve yaptığımız projelerle Antakya’yı, Hatay’ı marka şehir yapmaya çalışıyoruz”. 
 
 
 
Bu yıl da Kayseri’de yayın hayatını devam ettiren Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından uygulamaya koyduğumuz ” Tarihi dokuyu koruma ve yaşatma, restorasyon çalışmaları, Habib-i Neccar, Uzun çarşı Restorasyon  Projesiyle” yılın Belediye Başkanlığı ödülüne layık görüldük. Türkiye genelinde 2 Büyükşehir Belediyesi yanında 6 il Belediyesi ile bu ödülü alan iller arasında Antakya Belediyemizin de bulunması bizleri oldukça memnun etti.
 
 
 
 Bu ödül öncelikle bizlerin hizmetlerine destek veren ve Projelerimize sahiplenen Hatay halkına verilmiş bir ödüldür. Başta hemşehrilerimiz olmak üzere ben bu ödülün bizlere kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Projelerimiz ve hizmetlerimiz halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir