İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şehidimize Sahip Çıkalım…

MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, Tokat’ ın Reşadiye ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen onbaşı Fatih Yonca’ nın ailesine destek olunması için hiçbir fedekarlıktan kaçınılmayacağını bildirdi. çirkin, yazılı açıklamasında, Türk milletinin şehitlerini kucakladığını ve hepsini onlara layık şekilde son yolculuğuna uğurlamak için elinden gelen gayreti gösterdiğini ifade etti.
 

Hatay halkının cenaze sonrası da şehit ailesine sahip çıkmaya devam ettiğini, iş adamları, siyasi kurumları, esnafı ve genç yaşlı toplumun tüm kesimlerinin bu yolda gayret gösterdiklerini ifade eden çirkin, şöyle devam etti: ”Tokat’ ın Reşadiye ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen onbaşı Fatih Yonca’ nın ailesine destek olunması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Hataylının yanı sıra ülkemizin her yanından yardım teklifleri gelmekte böylece yüreklerin acısı gurura dönüşerek belki biraz olsun hafiflemektedir. MHP teşkilatları da belediye başkanlarımız ile bir çalışma başlatmış bulunmaktadır. Bu çalışma ıskenderun ilçe başkanımız ıbrahim Gül’ ün koordinatörlüğünde yapılacak. Türk Milleti şehitlerini kucaklamış ve hepsini onlara layık şekilde son yolculuğuna uğurlamak için elinden gelen gayreti göstermiştir.

Hatay halkı cenaze sonrası da şehit ailesine sahip çıkmaya devam etmekte ve iş adamı, siyasi kurumları, esnafı, genç yaşlı toplumun tüm kesimleri bu yolda gayret göstermektedir. Hataylının yanı sıra ülkemizin her yanından yardım teklifleri gelmekte böylece yüreklerin acısı gurura dönüşerek belki biraz olsun hafiflemektedir.
 

Bu konuda MHP teşkilatları da belediye başkanlarımız ile bir çalışma başlatmış bulunmaktadır. Bu çalışma ıskenderun ilçe başkanımız ıbrahim Gül’ ün koordinatörlüğünde yapılacak ve mübarek şehidimizin ailesi için tüm şartlar zorlanarak hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacaktır.”
 
 
 

CENAZE YERı NıYE DEğışTı?

çirkin, ayrıca, acının taze olması ve farklı anlamlar çıkarılmaması adına ilk günlerde dile getirmedikleri ve önemli saydıkları bir hususa değinerek, şunları kaydetti: “şehit Fatih Yonca’ nın cenazesinin öğle namazında ıskenderun Kaptan paşa camiinden yapılacak törenle kalkacağı çeşitli yollarla ve hatta iki gün boyunca Hatay’ ın tüm camilerinden verilen selalar ile duyurulmuştu. Hatay’ ın her ilçesinden ve köylerinden dahi vatandaşlarımız vatan toprağı uğruna şehit düşen bu değerli kardeşimizi uğurlamak ona son vazifesini yapmak üzere akın akın ıskenderun’a geldi. Ancak ne olduysa son anda kimseye haber verilmeden yapılan gizli bir değişiklikle cenaze töreni birdenbire Bekbele beldesine alındı ve tam anlamı ile bir karmaşa oluştu. öyle ki nerede ise herkes bir yandan şehidin acısına yanarken diğer yandan da bu ani ve sebebi açıklanmayan değişikliği konuştu.
 
 

Ortada kalan vatandaşa değerli ıskenderun esnafı takdire şayan bir şekilde sahip çıkmış,en azından bir kısmı esnaf tarafından parası ödenmek sureti ile tutulan arabalarla cenazeye katılma imkanı bulabilmiştir. Bir kısım vatandaşta şoför esnafı tarafından ücretsiz taşınmıştır. Ayrıca emniyet güçleri de bu konuda elinden gelen gayreti esirgememiştir. Ancak tüm bunlar yetmemiş ve devlet olayın duyulması ile yüzbinlerin huzurunda yıpranmıştır. Bunu kim yapmıştır? Bu talimatı kim vermiştir? Kim devleti hak etmediği böyle bir duruma düşürmüştür? şehidin mübarek annesi ‘’oğluma bir cenaze törenini çok gördüler’’ diye feryat etmiştir. Kim bu hakkı kendinde bulabilmiştir? Bekbele’nin AKP’ li belediye reisi bir açıklama yapmıştır. Ancak bu bir devlet törenidir ve bu sayın belediye reisine gelene kadar sorumluluk sahibi devlet yetkililerinin hiçbiri hala bu konuda tek söz söylemiş değillerdir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir