İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“şehitlerimizi”Andılar

Türk Sağlık Sen Hatay şubesi üyeleri, son günlerde artan terör olaylarında şehit olan askerlerimize saygılarını ifade etmek amacıyla bir anma eylemi düzenlediler.
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Antakya Eski Devlet Hastanesi önünde toplanan sendika üyeleri, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak, istiklal marşımızı okudular.
 
 
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından bir basın açıklamasında bulunan Türk Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Hayrettin şahin, topraklarımız üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı canilerin, neredeyse her gün birkaç evladımızı şehit eder duruma geldiğini ifade ederek, şehitlerimizin, gündelik, gelip geçici telaşlar içerisinde unutulup gitmeyi değil, her an, her saniye hatırlanmayı hak ettiklerini söyledi.
 
 
 
“Bütün Hain Planlar Bozulmaya Mahkûmdur”
 
 
 
şahin, Uzun soluklu ve küresel bir planla, Türk milletinin teröre karşı duyarlılığının yok edilmek, direncinin kırılmak istendiğinin altını çizerek, “Ama bu topraklarda ateş sadece düştüğü yeri yakmaz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Birimizin acısı, hepimizin yüreklerini dağlar. Bu nedenle bu milleti yok etmek için kurulan bütün hain planlar bozulmaya mahkûmdur.” dedi
 
 
 
Bizler rahat yataklarımızda uyurken, 20 yaşındaki gencecik evlatlarımızın, soğukta, sıcakta; gece, gündüz, yağmur, çamur demeden nöbet tutarak, çatışmaya girdiğinin unutulmaması gerektiğini belirten Türk Eğitim Sen Hatay şube Başkanı şahin açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu topraklarda ezanlar susmasın diye, ay yıldızlı al bayrak göklerden inmesin diye can veren evlatlarımız var. Bu yavrularımız, gündelik, gelip geçici telaşlar içerisinde unutulup gitmeyi değil, her an, her saniye hatırlanmayı hak ediyorlar.
 
 
 
Bizler milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülkemizi bölmeye, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğimiz ve kardeşliğimiz; ortak hareket ederek, sevinci ve kederi paylaşarak artacak, şehitlerimizin ruhları bu sayede huzur bulacaktır.
Bilinmelidir ki, şehitlerimiz canlarını bu vatanın birliği ve dirliği için verdiler. Bu nedenle her türlü provakasona ve tahrike rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır. 
 
 
 
 şundan eminiz ki; bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanlarında, babaların, bacıların, anaların göz yaşlarında boğulup gidecektir!”
 
 
 
“bugün burada, Milletçe şehitlerimizi unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı belirtmek, ıstiklal Marşımızın ebediyete kadar bu topraklarda yankılanacağını bir kez daha ilan etmek ve onlara olan minnetimizi, ruhlarına göndereceğimiz bir Fatiha ile duyurmak üzere toplandık
 
 
 
” diyen şahin; “ Bu vatan için hayatlarının baharında canlarını vermiş, bizlerin buralarda güven içinde çalışabilmelerini ve yaşayabilmelerini sağlamış şehitlerimizi anmak, Bu vesile ile terörü, teröristi ve onların gizli açık her türlü destekçilerini lanetliyor; devletimizin ve birliğimizin teminatı; varlığımız ve huzurumuz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.” Sözleriyle açıklamasını noktaladı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir