İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“şeref günü” nde saygı…

Türkiye Harp Malulü Gaziler şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay şube Başkanı Hakan Kokusever, Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyetin, niteliklerini tehlikeye düşürme, yıkmak veya ele geçirmek amacıyla gerçekleştirilen eylemlerde binlerce şehit ve malul gazi verdiklerini söyledi.
 
Kokusever, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ”şeref Günü” dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından basın açıklaması yaptı. ”şeref Günü”nün Türk ulusunun, kendisini esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla ve ordusuyla ulusal benliğini kurtardığı ve zafer destanının yazıldığı bir gün olduğunu belirten Kokusever, şöyle devam etti: ”ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak bu uğurda en değerli uzuvlarını kaybeden harp ve vazife malulü gazilerimiz ile bu uğurda can veren aziz şehitlerimizi yüceltmek ve onlara sahip çıkmak milletimizin tarihe ve mazisine olan bağlılığının ifadesidir. Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetin niteliklerini tehlikeye düşürme, yıkmak veya ele geçirmek amacıyla gerçekleştirilen eylemlerde binlerce şehit ve malul gazi verdik.
 
” Kokusever, devlet koruması altında olan ve yüreği vatan sevgisi ile dolu şehit aileleri ve malul gazileri layık olduğu hayat standardında yaşatabilmenin, sosyal devlet niteliğine sahip devletin bir vefa borcu ve anayasal görevleri arasında olduğuna dikkati çekti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir