İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sertel yeniden Başkan…

Eylül ayındaki olağan kongrede seçimi kaybeden Nuri Kolaylı ve arkadaşlarının topladıkları 90 imzayla Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun geçtiğimiz Cumartesi günü Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı.
 
TGF, Atilla Sertel’le devam!
 
ılimizi temsilen federasyon delegesi olarak Gazetemiz Asya Gazetesi imtiyaz Sahibi Tamer Kerimoğlu yanısıra Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, 2. başkan Hasan Seyid Okay ve 23 Temmuz Gazetesi ımtiyaz sahibi Halit Yılmaz Olağanüstü Genel Kurula katılım gösterdiler. Antakya Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda Hatay delegelerinin desteklediği Atilla Sertel rakipsiz olarak yeniden seçildi.

Eylül ayında Ankara’da yapılan 7. Olağan Genel Kurulu’nun ardından Türkiye Gazeteciler Federasyonu, 3.5 aylık bir aradan sonra seçimi kaybeden Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve arkadaşlarının topladıkları 90 imzayla Olağanüstü Genel Kurul geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da yapıldı. 
 
Eylül ay’ındaki Olağan Genel Kurul’da Atilla Sertel’in rakibi Nuri Kolaylı’ ya karşı 131 oy alarak seçimi kazanan Atilla Sertel, tek listeyle gidilen Olağanüstü Genel Kurul’da 156 delegenin oyuyla bir kez daha güven tazeledi. 
 
ımza toplayarak Olağanüstü Genel Kurulun toplanmasını sağlayan Nuri Kolaylı ve arkadaşlarının olağanüstü kongreye katılmamaları dikkat çekti. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut genel başkan Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri oybirliğiyle aynı göreve yeniden seçildiler. 
 
Birlik ve beraberlikle devam…
 

Olağanüstü Genel Kurul’da konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, her şeye rağmen, birlik, beraberlik içinde olacaklarını ve basının sorunlarının çözümü noktasında mücadeleye devam edeceklerini söyledi. 
Daha güçlü bir federasyon ve daha özgür bir basın için yürüttükleri çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 “Bizim gücümüz Anadolu’dan geliyor. Bizim gücümüz birlikteliğimizden geliyor. Kimsenin bu birlikteliği bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz özgür iradeyi temsil ediyoruz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak basın ve ifade özgürlüğünün sağlanması noktasında yürüttüğümüz mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hangi düşünceden olursa olsun kimsenin yazdıklarından dolayı yargılanmasını, tutuklanmasını istemiyoruz. Türkiye’de tek bir tutuklu gazeteci kalmayıncaya kadar mücadele edeceğiz. Basınımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmaya devam edeceğiz.” 
 
Atilla Sertel’in Genel Başkanlığı’ndaki Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu değişmezken, Olağanüstü Genel Kurul’da 156 delegenin oybirliğiyle güven tazeleyen Yönetim Kurulu ve diğer kurullar şu isimlerden oluştu: 
 
Yönetim Kurulu(Asil)

 
Atilla Sertel (Genel Başkan), Yılmaz Karaca, Mehmet Ali Dim, Merih Ak, Mehmet Veysi ıpek, Ramazan Demir, Veli Altınkaya, Ahmet ünal, Sezai Matur, Recep Aydın, Lütfü Karakaş 
 
Onur Kurulu (Asil)
 
ünal Türkeş, Ahmet Abdullahoğlu, Coşkun özler, Muammer Başer, Necmi Pişkin

Denetleme Kurulu (Asil)
 
Erol Tayhan, Ercan Taraşlı, Gökhan Erkmen, Hikmet Kurada
 
Yüksek ıstişare Kurulu
 

ıbrahim Erdoğan, Halit Yılmaz, Erdoğan Kahya, Suat Deniz, Arif Arslan, Kemal özdilek, Ahmet Küçükcicibıyık, Mehmet Işık, özgür özen, ümit Kahyaoğlu, Ali Soydan, ısmail Keskin, şahin özer, Naci Akyazıcı
 
Hatay’ ı Abdullahoğlu ve ekibi temsil etti
 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulunda, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni Başkan Ahmet Abdullahoğlu, Hasan Seid Okay, Halit Yılmaz, Tamer Kerimoğlu ile birlikte temsil etti.
 
Onur Kurulu’na yeniden seçilen Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, yapılan görev bölümü sonundan Onur Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir