İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şeyh Ahmet Kuseyri Anıldı

Kuseyri ailesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen şeyh Ahmet Kuseyri’yi anma ve yaşatma günü etkinliği geçtiğimiz hafta sonu şenköy’de yapıldı. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Pazar sabahı saat 10.00’da açılış ve Sancak merasimi ile başlayan etkinlik Saygı duruşu ve ıstiklal marşının okunmasıyla devam etti. Etkinlikte konferans ve söyleşi gerçekleştirildi. Misafirlere öğlen verilen yemek ikramı sonrası şeyh Ahmet Kuseyri için Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu.
 
 
 
ETKıNLğıMıZı HER YIL YAPMAYA DEVAM EDECEğıZ
 
 
 
Etkinliğin açılışında Kuseyri ailesi adına bir konuşma yapan şemsi Kuseyri, şeyh Ahmet Kuseyri’yi anma ve yaşatma günü etkinliğini bu yılda gerçekleştirmenin mutluluğunu ve sevincini yaşadıkları vurgulayarak “ Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz şeyh Ahmet Kuseyri’yi anma ve yaşatma günü etkinliğine uzaktan ve yakından gelerek, katılanlara ve destek verenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada bu etkinliğimizi her yıl yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
 
 
Kuseyri ailesi adına şemsi Güneş’in şenköy’deki evinde gerçekleştirilen şeyh Ahmet Kuseyri’yi anma ve yaşatma günü etkinliği yoğun ilgi gördü.
 
 
 
Etkinliğe Kuseyri ailesi, akrabaları, yakınları, dostları, şenköylüler ve Hatay’ın çeşitli ilçelerinden gelen davetliler katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir