İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıfır ışgal, Sıfır Seyyar…

Antakya Belediyesi tarafından programlanan ‘Sıfır ışgal, Sıfır Seyyar’ uygulaması 01.Ekim.2009 tarihi itibariyle başlatıldı. Uygulamanın ilk gününde Başkan Yardımcısı ızzet Kakil koordinesinde oluşturulan denetleme heyeti Antakya esnafını ziyaret etti.Heyet, Antakya’ da esnaf yoğunluğu yüksek bölgeleri ziyaret ederek uygulamaya uyulup uyulmadığını kontrol etti. Denetlenen başlıca yerler Sebze Hali civarı, Antakya Eski Otogarı çevresi, Uzun çarşı, Ayakkabıcılar çarşısı, Saka Hamamı çevresi gibi yoğun işyeri bölgeleriydi.
 
 
Esnafın dükkân çevresi ve kaldırımı işgal etmesi sonucu görüntü kirliliği oluşturması ve alışverişe çıkan vatandaşlarımızın rahat hareket edebilmesi amacıyla Başkan Yardımcısı ızzet Kakil ve beraberindeki heyet esnafla birebir diyaloga geçerek bu uygulamanın neden gerekli olduğunu anlattı, esnafın tüm sorumluluk bilinciyle bu uygulamaya destek olacağına inandığını belirtti. Esnafla karşılıklı istişarelerde bulunuldu.
 
 
Antakya Belediyesi yetkililerince yapılan açıklamada daha gelişmiş ve çağdaş bir Antakya için bu türlü düzenlemelerin hızla devam edeceği belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir