İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıradışı projelere imza atmak şart…

Hatay Erol Bilecik Teknik Anadolu Teknik Lisesi’nde 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında il geneli kurumlar arası bilgi ve kültür yarışması, üniversiteler arası bilimsel araştırmalar, MEB ve TUBıTAK’ın ortak düzenlediği “Bu Benim Eserim” proje yarışmaları ile sportif faaliyetler alanında ulusal ve uluslararası başarılara imza atan öğrencilere ıl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüller verildi.
 
 Törene şenol Genç’in yanı sıra Milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Başarılı öğrenciler ödüllendirildi ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, başarı elde etmek isteyen öğrencilerin, standardı aşmaları için sıra dışı projelere imza atmaları gerektiğini söyledi. Genç, tören öncesi yaptığı konuşmada, öğrencilerden standart işler istemediğini belirterek, “Benim öğrencilerden beklentim, kabuklarını kırıp standardın dışına çıkmalarıdır. Millet olarak tek bir şeye ihtiyacımız vardır oda çalışmaktır.
 
Neden üretimi bizlere ait olan bir telefon markamız olmasın. Bir şeyleri yaparken, bir sonraki günlerinde planını yaparak iş yapmalıyız. Başarı elde etmek isteyen öğrencilerin, standardı aşmaları için sıra dışı projelere imza atmaları gerekiyor” dedi. Hatay’ın bu yıl ulusal ve uluslararası başarılarında yüzde 80 gibi bir artış olduğuna da ifade eden şenol Genç, “Başarılı öğrenciler her zaman ödüllendirilmeli. öğrenci ödüllendirilmediği takdirde şevkini ve heyecanını kaybeder” dedi. Konuşmaların ardından uluslararası ve ulusal yarışmalarda gösterdikleri başarılardan dolayı 84 öğrenci ödüllendirildi. Tören sonunda, şenol Genç “Bilim şenliği Sergisi”nin açılışı yaptı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir