İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyaset Bitti, ıcraat Dönemi Başladı…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent için güzel fikirleri olan herkesle, tüm sivil toplum örgütleriyle çalışmaya hazır olduğunu belirterek, “Biz buraya hizmet için talip olduk, saltanat için değil” dedi. Savaş, Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve yöneticilerini kabul ederek, gönül kapılarının her zaman herkese açık olduğunu söyledi.
 
Antakya’yı birlikte yönetme sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Savaş, şöyle konuştu: “Pozitif olan her türlü düşünceye destek vermeye hazırız. Artık siyaset bitmiştir, icraat dönemi başlamıştır. Elbette hepimizin bir siyasi görüşü var ancak seçim döneminin bitmesiyle birlikte artık halkımıza hizmet dönemi başlamıştır. Antakya için güzel fikirleri olan herkesle, tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaya hazırız. Yeter ki, olumlu düşünceler içerisinde olunsun. Biz buraya hizmet için talip olduk, saltanat için değil.”
 
6 AY ıçERıSıNDE ANTAKYA’DA çUKUR YOL KALMAYACAK
 
6 ay içerisinde Antakya’da çukur yol kalmayacağını ifade eden Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Rutin yapılan işleri hızlandırıp bitirmek istiyoruz. Her eve su girsin istiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi ortak çalışması ile önümüzdeki günlerde temizlik kampanyası başlatacağız. Bunun ilk adımını da ilköğretim okullarında atacağız” dedi. öNCELıKLı
 
HEDEFıMıZ ASı NEHRı’Nı KURTARMAK
 
Antakya’nın herkesin ortak malı olduğunu, DSı, Atatürk Stadının taşınma işlemini hızlandırmak için çalıştıklarını belirten Savaş, “Bununla birlikte Aksaray, Altınçay derelerinin ıslah çalışmalarını bitireceğiz. öncelikle hedefimiz Asi Nehri’ni kurtarmak sonra makyaj yaparız. Asi Nehri’ni kurtarırken çevrede bulunan belde belediye başkanları ile ortak çalışma içerisinde hareket edilmesini sağlayacağız. Bu projenin yüzde 75 hibe, yüzde 25 destekle tamamlayabileceğiz” diye konuştu.
 
ALT YAPI DüZELTıLMEDEN ANTAKYA’DA BıR şEY YAPAMAZSINIZ
 
Savaş, altyapıyı düzeltmeden Antakya’da hiçbir şey yapılamayacağını dile getirerek, şöyle devam etti: “Biz bu alt yapı çalışmalarını ne pahasına olursa olsun tamamlayacağız. TOKı’nin Antakya’da 1000 konut yapmasını, yeni spor kompleksi yapmayı planlıyoruz. Ayrıca kent ormanı yapma çalışmalarımız var. Arıtma tesisinde de hem pis kokuyu hem de gürültüyü izole etmeye çalışıyoruz. Antakya girişine iki adet arıtma tesisi kolektörü kurularak hem Asi’deki susuzluğu önleriz hem de Asi’yi temizlemiş oluruz.”
 
ADALET BAKANI ERGıN’ıN HATAY’A DESTEğı YüZDE 100
 
Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in Hatay’a desteğinin yüzde 100 olduğunu ifade eden Savaş, “Antakya’nın hiperaktif bir Bakanı, Belediye Başkanı ve TOBB yönetimine giren işadamımız var. Bunun Antakya için bir şans olduğunu düşünüyorum. Kente, ister sağdan, ister soldan nereden bakarsak bakalım yeter ki, olaylara olumlu yönde bakalım. Eleştiri yapalım, ama bunu yaparken de doğru tarafı da gösterelim” diye konuştu. Antakya’nın çok özel bir kent olduğunu, tarih ve kültür koktuğunu sözlerine ekleyen Savaş, “şehrimiz tarih ve kültür kokuyor. Bizlerin Antakya için birlik olmamız gerekiyor. Herkes üzerine düşeni yapması gerekir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir