İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sorunlar çözüm bekliyor…

Antakya-ıskenderun karayolu üzerindeki tertemiz refüj taşlarının sökülerek aynısının döşenmesine yönelik gösterdiği tepkilere bir türlü cevap verilmemesine isyan eden çevre esnafı, bu kez Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’den bu vurgunun altında kimlerin olduğunun açıklanmasını istedi.
 
Esnaflar sitemlerine bir türlü cevap alamadıklarını ve refüjlerin değiştirilmesi işlemlerinin devam etmesini içlerine sindiremediklerini ifade eden esnaflar, “Biz açıkça fikrimizi ve tepkimizi ortaya koyduk. Ama devlet erkanından bir cevap gelmedi. Açık açık vurgun yapılıyor, ama devletin ilgili makamlarından hiçbir haber gelmiyor, şimdi sayın Valimiz Celalettin Lekesiz’e sesleniyoruz; sayın Valim, bu vurgunun altında kimler var? Lütfen bunu kamuoyuna açıklar mısınız?” sorularını yönelttiler.
 
Sanki hiçbir şey yokmuş gibi çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çeken çevre esnafı ve yoldan geçen vatandaşlar, “Bu düpedüz vurgun. Taşlar tertemiz, pırıl pırıl. Bunlar niye sökülüyor, hala anlamış değiliz. Sökülen taşların yerine aynısını koymanın mantığı ne? Yani açıkça birilerinin cebine para aktarılıyor, biz bunun karşısında basına tepkilerimizi dile getiriyoruz, basın yazıyor, ama devletin ilgili birimlerini temsil edenler nedense duymamazlıktan geliyorlar.
 
Biz bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu vurgunun altında kim veya kimler var? Bu ihaleyi kimler yaptı, bu ihaleyi alan kişi veya kişiler kimler? Bunun yanıtını sayın Valimiz Celalettin Lekesiz’den rica ediyoruz. Olacak iş mi, bu kadar apaçık yapılan vurguna kimse duyarlı davranıp kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmıyor.
 
Türkiye bu hale mi geldi? Biz vurgunlara asla sessiz kalmayacağız. Bu kriz ortamında bile vergimizi ödemek için her şeyimizden kısar, hatta borç bile alıp öderken, paramızın böylesine birilerinin ceplerine hortumlanmasına göz yummayacağız.
 
Sayın Valimiz Lekesiz’den bir kez daha rica ediyoruz, Lütfen bu vurgunun altında kim veya kimlerin bulunduğunu, ihaleyi kimlerin düzenlediğini ve ihaleyi kimin aldığını açıklamasını bekliyoruz” talebeni yinelediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.