İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sosyalistler Derhal Serbest Bırakılmalı…

Sosyalist Genlik Derneği mensupları, Postane önünde yaptıkları basın açıklamasında. Başta Muhsin çobanoğlu olmak üzere cezaevlerindeki arkadaşlarına mektup yolladı, yaptıkları basın açıklamasıyla da sosyalistlerin derhal serbest bırakılmasını talep etti.
 
Basın açıklamasını, SGD adına okuyan Yasemin çiftçi, Türkiye’nin çok sayıda kentinde 10 Mart günü aralarında derneklerinin de bulunduğu sosyalist kurumlara yönelik baskın sonucunda 6 sosyalist gençle birlikte toplamda 17 sosyalistin tutuklandığını hatırlattı ve şunları dile getirdi:
 
“Eylül’den Mart’a kadar estirilen rüzgarlarda bir çok defa dernek binalarımız basıldı, üyelerimizin evleri talan edildi, gözaltına alındı ve genç yaşta hapishanelere kondular. SGD’nin sosyalimsi gençlerle buluşturma çalışmalarını yaşa dışı ilan etmeye çalışarak bizleri meşru mücadelemizden alı koymaya çalıştılar. Fakat her seferinde derneğimiz umut kırma konseptini sokaklarda karşılayarak mücadelesini daha da büyüttü. Ekonomik krizin Mart ayının ve yerel seçim mücadelesinden 1 Mayıs’a hazırlandığımız bu süreçte tutsak SGD’li ve ESP’li arkadaşlarımızı yalnız bırakmadık bırakmamaya da devam edeceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir