İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sümerlerin Acı Kaybı…

Sümerler mahallesi muhtarı Mehmet Horoz Vefat etti.
Edindiğimiz bilgiye göre 23-10-2009 saat 12:30 civarı işyerinde düşme sonucu başını çarparak bayıldı.  Apar topar hastaneye kaldırılan Sümerler mahallesi muhtarı Mehmet Horoz’ un bütün müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği açıklandı.
Tüm sevenleri ve Sümerler Mahallesi sakinlerince büyük üzüntüye neden olan olayla ilgili biz de Asya Gazetesi olarak merhuma Allah’ tan rahmet tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.

SüMERLER MUHTARI VEFAT ETTı…

Sümerler mahallesinde 5,5 yıldır muhtarlık yapan Mehmet Horoz dün görevi başında yere düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Muhtemelen kalp krizi yada tansiyon rahatsızlığı sonrası yere yığılarak başına düşen ve beyin kanaması geçirmesi sonucu vefat eden Sümerler Mahallesi’nin sempatik muhtarı 51 yaşındaki Mehmet Horoz evli ve biri Anadolu Lisesi’nde diğeri ılköğretimde okuyan 2 çocuk babasıydı.

Oturduğu Sümerler mahallesinin spor kulübü Sümerspor’ da yıllarca forma giyen, kulübe yönetici ve muhtar olarak da hizmet veren, mahalledeki önemli sorunların çözümlenmesinde halka öncülük eden, atak, cesur tavırları ve sempatik kişiliği ile bilinen muhtar Mehmet Horoz’ un ani ölümü sevenlerini, mahalle halkını ve meslektaşı muhtarları üzdü.

Muhtar Mehmet Horoz’un cenazesi 24-10-2009′ da evinden alınıp önce muhtarlık yaptığı yere götürüldü.Buradaki törenin ardından cenaze öğle namazını müteakip Sümerler şevki Budak Camisi’ nden kaldırıldı. çok büyük bir katılımla defnedilen merhum Horuz’u sevenleri yalnız bırakmadı. Belediye bandosuyla son yolculuğuna uğurlanan Muhtar’ın cenaze töreninde Antakya Belediye Başkanı doç Dr. Lütfü Savaş , Atso Başkanı,hesob başkanı bakkallar odası başkanı gibi simalar da hazır bulundu. Merhuma tekrar Tanrıdan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diler.

MUHTARA SON GöREV…

 

Geçtiğimiz Cuma günü öğle saatlerinde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sümerler mahallesi muhtarı Mehmet Horoz son yolculuğuna uğurlandı. Sümerler muhtarı Mehmet Horoz için cumartesi günü 5,5 yıldır görev yaptığı muhtarlık binası önünde bir tören düzenlendi. 
   
    
Buradaki törende Sümerler mahallesi SYD adına başkan Hasan Horoz konuşmasında, muhtar HOROZ’ un dürüst, kişilikli yapısı ve çalışkanlığından söz ederek erken kaybından üzüntülü olduklarını söyledi.

 

Cenazesi daha sonra belediye bandosu eşliğinde şevki Budak camisine getirilen Mehmet Horoz cenaze namazı sonrası dualarla Sümerler mezarlığında toprağa verildi. Hayatını kaybeden Sümerler mahallesi muhtarı Mehmet Horoz, 54 yaşında olup, Aynur hanımla evliliğinden biri Anadolu lisesi diğeri ilköğretim okulunda okuyan ONUR ve HASAN adlı 2 oğlu bulunuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir