İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

T.G.F. Başkanı Hatay’da…

Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı Rıza Sümer ıskenderun Gençlik ve Eğitim Derneği Organizasyonluğunda Hatay’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 
ıskenderun Gazeteciler Cemiyeti (ıGC) ne yapmış olduğu ziyaret öncesi Antakya ve Yayladağı’na uğrayarak oradaki gençlik hareketlerini yerinde inceleyen Sümer, “ıskenderun Antakya ve Yayladağı’nda görmüş olduğum gençlik hareketleri beni çok mutlu etti ve ben bu durumu Ankara’ya belirtmekten dolayı çok mutlu olacağım” dedi.
 
ıGC’ye yapmış olduğu ziyarette ilk olarak konuşma yapan ıskenderun Gençlik ve Eğitim Derneği üyesi Ercan Oflaz, “Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanımız Rıza Sümer’in ıskenderun’a yapmış olduğu ziyaret bizleri çok mutlu etti. bizde ıskenderun’da Gençlik ve Eğitim Derneği kurduk ve bu dernekle beraber gençler için neler yapabiliriz, onlara daha çok nasıl yardımcı olabiliriz diye çalışmalar yapmaya başladık. Umarım yararlı olabiliriz” diye konuştu.
 
Ercan Oflaz’ın ardından Konuşma Yapan Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı Rıza Sümer ise, dünyanın en büyük sorunlarından birinin insanların bir arada olmayışı olduğunu belirterek, “ınsanların bir arada oldukları yerde demokrasiler gelişmiştir. Ben Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı olarak burada yapılan gençlik çalışmalarını görünce heyecanlandım. Normalde 2017 yılında başkanlığı bırakacağımı açıkça ifade etmiştim ama bu çalışmaları görünce sizleri bırakmak içimden gelmiyor. Buraya geldiğim zaman Antakya ve Yayladağı’na ziyaretlerde bulundum ve orada yapılan çalışmaları görünce heyecanlandım ve bizim burada yapılan çalışmalara hiçbir katkımız olmadı. Ama ben burada -yapılan çalışmaları Ankara’ya belirtmekten dolayı mutluluk duyacağım” şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı Rıza Sönmez Adana’da ki Doğu Dernekleri ve Türkiye Gençler Birliği tarafından düzenlenen kokteyle geçmek üzere yola çıktı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir