İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taleplerimiz yerine gelmedi…

Memur-Sen Hatay ıl Temsilcisi Ali Bayır, hükümetten kamu görevlilerine aylık ve ücretlerinde 2010 yılı için artış taleplerinin yerine gelmediğini ileri sürdü. Bayır, Memur-Sen’e bağlı üyelerle birlikte Antakya PTT Merkez binası önünde yaptığı açıklamada, Kamu ışveren Kurulu ile sendikalar ve bağlı oldukları konfederasyonlar arasında gerçekleştirilen 2009 yılı toplu görüşmelerinin istedikleri gibi sonuçlanmadığını savundu.
 
Taleplerinin kabul edilmediğine dikkati çeken Bayır, şöyle konuştu: ”Hükümetten kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 2010 yılı için yapılacak artış taleplerimiz yerine gelmedi. Taleplerimizin Kamu ışveren Kurulu tarafından kabul edilmemesi ve beklentilerimizin çok altında yüzde 2,5+, yüzde 2,5 gibi bir teklif sunulması nedeniyle, bütün iyi niyetli çabalarımıza rağmen uzlaşmazlıkla sonuçlanmıştır.
 
Kamu görevlilerinin özlük hakları ve çalışma şartlarıyla ilgili 23 konuda mutlak anlamda gerçekleştirilmesi kararına varılan ve taraflarca birlikte yürütülecek çalışmaların sonucuna göre hareket edilecek 18 konuda anlaşmaya varılmıştır. Bu sonuç konfederasyonumuzu ve üyelerimizi fazlasıyla müteessir etmiştir.” Bayır, konuşmasının ardından PTT Merkez binası şubesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ a mektup göndererek, taleplerinin yeniden değerlendirilmesini beklediklerini kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir