İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek sorun heyelan bölgesi…

Antakya Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün OSB’de en büyük talihsizliğin heyelan bölgesinde yer almasından kaynaklı olduğunu söyledi.
 
Ancak bunun aşılamayacak bir sorun olmadığını söyleyen Bakan Ergün, “Heyelan bölgesi olması önlenebilir bir şey. Bakanlık olarak üzerimize düşen çalışmayı yaparız. Bayındırlık Bakanlığında da bir heyet çıkıp inceleme yapar. OSB, ATSO, Valilik, Belediye, Bakanlık el ele verir bu sorunu çözebiliriz” dedi. Herkesin elini taşın altına koyması halinde çözülemeyecek sorun kalmayacağının altını özellikle çizen Bakan Nihat Ergün, OSB’nin sorunlarını kendisine anlatan OSB Başkan Vekili Ali özbuğday’a pazar payının büyütülmesi için ortaklık kültürünü geliştirmelerini istedi. özbuğday’a “şirketler el ele verin birleşin. Daha büyük hale gelin.Birleşmeniz halinde hem maliyetleriniz düşer hem de pazar payınız büyür” dedi.
 
Borç silme diye bir şey olmaz…
 
Antakya Organize Sanayi Bölgesinin 3,5 milyon civarındaki birikmiş borcunun alınmaması ile ilgili bir soru üzerine açıklama yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Türkiye’de borç silme gibi bir uygulama yok. Ancak borçların vadesinin uzatılması gibi bir durum olabilir. Faizler silinebilir.
 
Ancak anapara mutlaka ödenir” diyerek sanayicinin bu yönde taşıdığı umutları bir anlamda söndürmüş oldu. OSB’de yaklaşık 40 dakika kadar incelemelerde bulunan Bakan Ergün, daha sonra özbuğday Tohumculuk tesislerinde incelemelerde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.