İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tekel ışçileri Yanlız Değil…

Antakya Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Hüseyin Güneş, kamusal kaynakların işsizlik ve yoksullukla mücadele ayrılmasını istedikleri belirtti.
 
TEKEL işçilerine destek vermek için, aralarında TEKEL işçileri, sendikalar, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu grup Saray ve Hürriyet caddesinden ellerinde pankartlarla yürüyerek Ulus Alanı’ na geldiler. Dönem Sözcüsü Güneş, burada yaptığı açıklamada, TEKEL işçilerinin Ankara’ da kötü hava koşullarına rağmen, haklarını korumak ve çocuklarının geleceklerini düşünmek için direndiklerini belirterek, şöyle devam etti: ”TEKEL işçileri yalnız sananlar kalabalığımızı görsün. Suskun kalacağımızı düşünenler haykırışımızı duysun. Alkış, ıslık, slogan, pankart ve yüreğimizle alanlardayız.
TEKEL işçilerinin haklı taleplerine duvar gibi durmakla övünen, sorunu haftalardır savsaklayan, anlamsız suçlamalarla TEKEL işçilerine sataşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı daha akılcı düşünmeye davet ediyoruz. Herkese güvenceli ve insanca yaşanacak bir ücret istiyoruz. Sendika ve örgütlenme özgürlüklerinin engellenmediği çalışma yaşamı istiyoruz. Mevcut sözleşmelilerin tamamının kadroya alınmasını bekliyoruz. Kamusal kaynakların işsizlik ve yoksullukla mücadeleye ayrılmasını istiyoruz.”
EYLEM SONRASI EPıK SANAT TıYATRO TOPLULUğU SKEç SUNDU
Eylemin ardından Epik Sanat Tiyatro Topluluğu tarafından işçilerin yaşadığı dram kısa bir skeçle anlatıldı. Büyük ilgi gören skeç, göstericiler tarafından alkışlandı. Gösterilerin ardından sloganlar atan grup olaysız bir biçimde dağıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir