İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telekomdan MKÜ’ ye Ziyaret…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ıl Telekom Müdürü Ahmet Ali Gedik, Antakya Telekom Müdürü Tayfur Cüneydioğlu, Müşteri ılişkileri Müdürü Sevgi Gündüz, Bilişim Müdürü Murat Tunç ve Finans Müdürü Hasan Basri Culun’u makamında kabul etti.
 
ılimizin yaşamış olduğu sel felaketinin etkilerin de konuşulduğu ziyarette ıl Telekom Müdürü Ahmet Ali Gedik Sel Felaketinde kurumunun da zarar gördüğünü belirterek iletişimin insanlar için çok önemli olduğunu, insanların internet ihtiyacı, iletişim ihtiyacı olduğunu bu sebeple oluşan arızaların bir an önce çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını söyledi.
 
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ise sel felaketinden duydukları üzüntüyü belirterek konutlar dere yatağına yapılırsa kötü sonuçların kaçınılmaz olacağını vurgulayarak şöyle konuştu: “Bir ilim adamı olan belediye başkanımızın bu konuya kalıcı çözümler getireceğini düşünüyorum. Daha önce buralara konut yapımına müsaade edilmiş. Maalesef Türkiye’nin çeşitli yerlerinde de durum böyle. Kampusümüzde de böyle dere yatağına kurulmuş yerler var. Buradaki aksaklıkları da giderme yönünde çalışmalarımız sürüyor.”dedi.
 
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “üniversite tarihinde bir ilk olarak “Bilgi ışlem Dairesi” kuruldu. üniversitenin gelişmesi, yükselmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, büyük çabalar harcıyoruz, daha yapılacak çok iş var. Teknoloji bölümü, Bilişim sistemleri vb. okul açtık. 20 yeni okul projemiz vardı. Bunun on tanesini bitirdik. şimdi diğer okullar için çalışıyoruz.”dedi. 
 
ıl Telekom Müdürü Ahmet Ali Gedik ise şöyle konuştu: “Biz sizlerin çalışmalarınızı takip ediyoruz ve bir çok alandaki çalışmalarınızı çok başarılı buluyoruz. üniversitemize geldiğiniz gün ile bu gün arasında çok fark var. Türk Telekom da eğitime ciddi oranda destek veriyor. Senede 70 milyon dolar eğitime katkı için ayırıyor. Bu çerçevede 50 okul yaptırıldı.” dedi ve ayrıca 2010 yılı içerisinde ınternet üzerinden TV yapımcılığının hizmete gireceğini, IP TV ve Web TV’nin hizmete gireceğini söyledi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.