İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Temsili Törenler ıstemiyoruz…

Eğitim-Sen Hatay şube Başkanı Servet Kavukoğlu, 23 Nisan’da temsili tören değil, çocukların sorunlarına çözüm istediklerini ileri sürdü.
 
Kavukoğlu, yazılı açıklamasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında resmi törenler ve kutlamalar yapıldığını hatırlatarak, ülkenin geleceği olan çocukları yine yılda bir kez hatırladığımızı gösterecek ve onlar için yapılan göstermelik törenlerle vicdanları rahatlatacakları savundu.
 
Siyasi iktidarların çocuklara daha iyi bir gelecek hazırlamak için gerekli düzenlemeleri yapmak yerine, uyguladıkları yoksulluk politikaları nedeniyle her yıl binlerce çocuğu eğitimden kopararak, çalışmak zorunda bıraktıklarına dikkati çeken Kavukoğlu, şöyle konuştu: “çocuk işçiliğinin her geçen yıl artması, çocuk haklarının ihlal edilmesi, eğitim alması gereken binlerce çocuğun eğitim hakkının dışına zorla itilmiş olmasının en açık göstergesidir.
 
Eğitimin içinde bulunduğu sorunların ve sayıları milyonları bulan çocuk ve gencimizin eğitim hakkından mahrum bırakılma nedenlerini ortadan kaldırmadan 23 Nisan’ın gerçek anlamda bir çocuk bayramı olarak kutlanması mümkün değildir.
 
Türkiye’nin bugünkü tablosunun çocuklarımıza vaat ettiği gelecek karanlık ve tehlikelerle doludur. çocuklarımıza, sosyal devletin tümüyle ortadan kaldırılmak istendiği, eğitimin, sağlığın özelleştirildiği, toplumun büyük çoğunluğunun açlık sınırının altında yaşadığı bir gelecek vaat edilmektedir.
 
Bu açıdan bakıldığında Türkiye’de yaşanan temel sorunları çözme yönünde adım atılmadan çocuklarımıza aydınlık ve güvenli bir gelecek bırakmamız mümkün görünmemektedir. 23 Nisan’da temsili tören değil, çocukların sorunlarına çözüm istiyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir