İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Teröre Çözüm Çıkmaz”

AKP Hatay ıl Başkanı ısmail Kimyeci: “ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yaşanan terör saldırıları sonrası yaptıkları açıklamalar, mevcut muhalefetin teröre ilişkin bir çözüm sağlayamayacağını göstermiştir”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
AKP ıl Başkanı Kimyeci, son dönemde yaşanan terör olaylarını kınama amacıyla yaptığı yazılı açıklamasında muhalefete de yüklenerek, mevcut muhalefetin teröre ilişkin bir çözüm sağlayamayacağının bir kez daha anlaşıldığını söyledi.
 
 
 
Kimyeci, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin, Gaziantep’te yaşanan hain saldırı sonrası, farklı mezheplerin olmadığı Antep ile ilgili “Antep’te mezhep kavgası çıkartılmak isteniyor” açıklamasına vurgu yaparak, burada mezhep kavgasının olamayacağı hatta bundan söz dahi edilemeyeceğini belirterek, bu sözleriyle “Sayın Bahçelinin bu hadiselerin çok uzağında olduğunu görmekteyim.” şeklinde konuştu. 
 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, olayın arkasında Suriye’nin olduğu ile ilgili somut deliller olmadığını söylemesini de ayrı vaka olarak değerlendirdiğini kaydeden Kimyeci, “Mevcut muhalefetin teröre ilişkin bir çözüm sağlayamayacağını da bir kez daha anlamış oluyoruz.” dedi.
 
 
 
“Teröre ve şiddete Dayalı Politikalar Sürdürülemez”
 
 
 
Tarafların kendilerini belli ettiği bir medya propagandası ile karşı karşıya gelinen bir sürece girildiğini ifade eden ıl Başkanı Kimyeci şöyle devam etti:
 
 
 
“Arkasında Devlet gücü olmayan bir terör örgütünün hayatta kalması, ihtimal bile olamayacağından konuyu bu yönde değerlendirmek meseleyi daha iyi anlamayı mümkün kılacaktır. Teröre ve şiddete dayalı politikalar sürdürülemez. Kendine halkın içinde meşru bir zemin bulamaz. Herkesi birlik ve beraberliğe sağduyulu olma konusunda çaba göstermeye davet ediyorum.
 
 
 
 Bütün dünyanın şunu görmesi gerekir ki, Bu olay herhangi bir şekilde hak arama olayı değil, Aksine tamamen insanlıktan nasibini almamış, bütün insanlık duygularını kaybetmiş olan kişilerin yaptıkları bu eylemler, siyasi hesaplaşmaya ve kamuoyu baskısı oluşturmaya yöneliktir.”
 
 
 
“Nefretle Kınıyorum ve Lanetliyorum”
 
 
 
Açıklamasının sonunda, ınsanlığı ve masumiyeti hiçe sayan terör olaylarını nefretle kınadığını ve lanetlediğini dile getiren Kimyeci, Bölücü terör örgütünün son zamanlarda yaptığı eylemlerde kendi varlığını hissettirme gayretinin yanında, başka hedefler de içerdiğini ifade ederek, “ Terör örgütünün eylemleri, Sansasyonel olaylar yaratmak, algı oluşturmak, bölücü terör örgütünün gücünün hala var olduğunu gösterme gayretini içermekte.
 
 
 
 Bunun ötesinde provokasyon amacı taşımaktadır. Bölücü terörün şehirlerimizde, halkımızın kardeşliğini bozmaya, birbirine düşürmeye, birbiriyle kardeşliğinden şüphe etmeye, kardeşliğini sorgulamaya yönelik bir ortam oluşturmaya ve acı oluşturmaya yöneliktir”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir