İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ticari ilişkiler güzelleşecek…

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, Türkiye-Suriye arasındaki gidiş-geliş vizelerinin kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyledi Başkan Kadir Teksöz yaptığı açıklamada, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak Suriye devletine gidiş-gelişlerde vizenin kaldırılmış olmasından dolayı alınan bu kararın esnaf camiasında sevince yol açtığını vurguladı.
 
ıki komşu ve dost ülke arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesine yol açacak bu tarihi karar dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümete, ayrıca; Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esat’a teşekkür eden A. Kadir Teksöz, açıklamasını şöyle noktaladı: “Her dini bayramlarda olduğu gibi bu Ramazan Bayramında da komşu ülke vatandaşlarını ilimizde konuk edecek olmanın heyecanı içindeyiz.
 
Hatay’ımıza bayramda 38.000 Suriye vatandaşı gelecektir. Bunların çok iyi karşılanması, özellikle otellerimizin ve lokantalarımızın bu konuda dikkat etmeleri, işyerlerimizin bayramda açık tutulması, komşu ülke vatandaşlarımız açısından önem arz etmektedir. Bu vesile ile Esnaf ve Sanatkârlarımızın, tüm halkımızın Mübarek Ramazan Bayramını kutlar, işlerinde bol kazançlar dilerim”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir