İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TOBB Yönetiminden Belediye Ziyareti…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentin tarihi bir fırsat yakaladığını belirterek, ”Artık hem bakanımız, hem de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyemiz var” dedi.
 
 
Belediye Başkanı Savaş, TOBB yönetim kurulu üyeliğine seçilen Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ve yöneticilerinin ziyareti sırasında, Hatay’ın son yıllardaki gelişimine dikkati çekti.
 
Kuseyri’yi tebrik eden Savaş, ”Kentimiz tarihi bir fırsat yakaladı. Adalet Bakanlığına getirilen Milletvekilimiz Sadullah Ergin ve TOBB yönetim kurulu üyeliğine seçilen Kuseyri, bizim için bir şanstır. Artık hem bakanımız var, hem de TOBB yönetim kurulu üyemiz var. Gaziantep, Adana ve Mersin nasıl geliştiyse Antakya’nın da gelişmesi için gerekli altyapı oluştu. Bunlar bir günde olan hadiseler değildir. Bu başarılar ilimizin oluşturduğu dinamiklerin bir sonucudur” diye konuştu.Savaş, yapacakları faaliyetler ve projeler hakkında da bilgi vererek, şöyle devam etti:
 
”Asi Nehri kanayan bir yaramız. Var olan proje için şuana kadar 1.1 milyon TL ödenek ayrılmış. Ancak yapılan bu proje Asi Nehri’nin ıslahı için yeterli değil. öncelikle Reyhanlı’dan gelen suyu temizlememiz gerekir. Yoksa Asi’ye yapılan tüm çalışmalar bir makyajdan öteye gitmez. Antakya’nın kronikleşmiş sorunlarını çözmek için bir komisyon oluşturduk.”
 
Kuseyri de, bölgenin turizm alanında çok olumlu adımlar attığını ifade ederek, tarihi bir mekan olan Kurtuluş Caddesi’nin önceki Belediye Başkanları döneminde restore edilmeye başlandığını ve yeni başkan Savaş döneminde de restorasyon çalışmalarının devam edeceği umudunu taşıdıklarını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.