İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trafik sorununa çözüm denemeleri…

      Antakya trafiği hazırlanacak “Trafik Mastır Planı” ile yeniden düzenlenecek. Düzenlemeler arasında; Saray Caddesi trafiğe kapatılacak, Kurtuluş Caddesi şimdilik çift yön kalacak ancak park yasağı getirilecek.
 
     Antakya Belediyesi ıstanbul Teknik üniversitesi ve ıstanbul Büyük şehir Belediyesi’nden gelen trafik uzmanlarıyla yaptığı 3,5 aylık çalışmayı; meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve mahalle muhtarları ile paylaştı. Uzmanların yaptığı çalışmalar doğrultusunda; Saray Caddesi trafiğe kapatılacak, Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Adnan Menderes Caddesi ve ınönü Caddesi tek yön olacak.
 
     Kurtuluş Caddesi çift yön kalacak ancak araç parkı yasak olacak. Hatay Vali Yardımcısı ömer Bedrettin Sağsöz, Antakya trafiğinin kullanılabilecek, çağdaş, düzenli ve akılcı bir trafik düzenlemesi olmadığını, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte, bu açığı gidermek için trafiği düzenleyecek bir mastır plan çalışmaları yaptırdıklarını söyledi. Sağsöz, çift yön kalan Kurtuluş Caddesi hakkında da yaptığı yorumda, yapılan düzenlemenin büyük bir planın sadece bir parçası olduğunu ve ileriki süreçlerde turizme açılacak olan Kurtuluş Caddesi’ni de trafiğe kapatacaklarını söyledi.
 
     Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, daha mükemmeli yakalamak için 20 gün boyunca herkesin tepkilerini almaya çalışacaklarını ve daha iyi bir öneri getirilmesi durumunda uygulanabileceğini belirtti. Uzmanların hazırlamış olduğu mastır planını tanıtan Antakya Belediye Başkan yardımcısı Raci Coşkuner, şuan köprüye 5 giriş ve 4 çıkışın olduğunu, yapılan planlama ile 3 giriş ve 3 çıkışla köprü trafiğinin bir nebzede olsa rahatlayacağını ifade etti. Coşkuner, köprüye girişlerin, Gündüz Caddesi, Adnan Menderes Caddesi ve ızzet Güçlü Caddesinden, çıkışların ise Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve ınönü Caddesi’nden yapılacağını söyledi.
 
 Dolmuşları güzergahı değişiyor…

 
       Yapılan mastır planında minibüs güzergâhlarını da değiştiğini belirten Coşkuner, Harbiye ve Yayladağı istikametinden gelen minibüslerin Aalen Alanından Uğur Mumcu Bulvarına oradan da çekmece’ye, çekmece’den 75 yıl bulvarına ve oradan da Carrefour kavşağına çıkıp Köy garajlarına gideceğini, Samandağ’dan gelen minibüslerinde Uğur Mumcu Bulvarından itibaren aynı istikameti takip edeceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.