İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk doktorunun büyük başarısı…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi üroloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Gökçe’nin Polonya’da düzenlenen uluslararası kongrede ”en iyi araştırma” ödülü almasından büyük gurur duyduğunu kaydetti.
 
 
Canda, MKü Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda, Avrupa üroloji Derneği’nin organize ettiği kongrede, Gökçe’nin “Uyku kalitesi ile çocuklarda altını ıslatma olayı arasındaki ilişki” konusundaki araştırmayla bilimsel alandaki başarısını kanıtladığını belirtti. MKü’ nün adını uluslararası alanda duyuran Gökçe’ ye teşekkür eden Canda, ”MKü, açılan yeni fakülteleri ve programları ile her geçen gün daha da büyüyor.
 
 
öğretim üyelerimiz, başarılı araştırmalarla da kalitemizi uluslararası alana duyuruyor. Bu kapsamda, Gökçe’ nin yaptığı çalışmanın 11–12 Eylül tarihlerinde Polonya’da düzenlenen ve 100 ülkeden bilim adamlarının katıldığı kongrede “en iyi araştırma” olarak seçilmesinden büyük gurur duyduk” diye konuştu. Canda, kısa süre önce Tayfur Sökmen Yerleşkesi’ nde hizmet vermeye başlayan hastaneyi ”Orta Doğu’nun tıp merkezi” haline getirmek için çaba harcadıklarını, bunun için eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını kaydetti.
 
 
GöKçE: ARAşTIRMADA 5–18 YAş ARASI 541 çOCUK DEğERLENDıRıLDı
Yrd. Doç. Dr. Gökçe de 4 yıllık süreyi kapsayan ve Kulak Burun Boğaz (KBB) servisinin de katkısıyla gerçekleştirilen çalışmanın ”en iyi araştırma ödülü’ nü” almasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
 
 
Araştırmada 5–18 yaş arası 541 çocuğun değerlendirildiğini ifade eden Gökçe, ”çalışma kapsamında, rahat uyuyamayan çocuklarda altını ıslatma arasında bir ilişki olduğunu tespit ettik. Bu kapsamda altını ıslatan çocukların uyku düzenlerinin mutlaka araştırılması gerektiği sonucuna vardık” dedi. Daha sonra, Canda, Gökçe’ ye plaket verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.