İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Silahları, ABD’yi Karıştırdı…

Oyuncak etiketiyle ülkeye sokulmak istenen Türk silahları, Amerika’yı karıştırdı. Amerikalılar, Türkiye’den oyuncak etiketiyle yollanan silahların gizemini çözmeye çalışıyor.

Amerikan ABC televizyonunun haberine göre, Cincinnati Uluslararası Havaalanı’na Türkiye’den gönderilen 20 kutunun içinde silah bulundu. Etiketlerinde ve ticaret belgelerinde içinde oyuncak olduğu iddia edilen kutuları açan havaalanı polisleri, 60 pompalı tüfek ve çok sayıda kurusıkı tabanca ile karşılaştı.
 
ısmi açıklanmayan Kentucky’deki bir firma tarafından işal edildiği belirtilen silahların ıstanbul’dan gönderildiği belirtildi. Yetkililer, Türk firmasının da ismini açıklamazken, TV görüntülerinde kutulan üzerinde ‘Ekol-Voltran Av Silahları ınş. San. Tic. Ltd. şti’ yazdığı görülüyor. Polisin açıklamasında, ıstanbul merkezli firmanın mı yoksa o firmadan olan başka bir aracının mı silahları gönderdiğine dair bilgi bulunmuyor.
 
Ayrıca kutular içerisinde kurusıkı tabancalar da bulunduğu, bunların sayısının da 100’ü geçtiği bildirildi. Polislerin, oyuncak olarak gösterilen kutuların değerinin ticaret belgesinde 14 bin dolar yazmasından şüphelendiklerini ve 20 kutu oyuncağın bu kadar para etmeyeceğini düşünerek harekete geçtikleri belirtildi.
 
Silahların 12 Mart’ta New York’a vardığı, 19 Mart’ta Cincinnati kentine ulaştığını açıklandı.
 
(CıHAN)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir