İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye birincisi MKÜ…

MKü Mekatronik Kulübü öğrencileri Emre Döskay, Nihal özgen, Sinen şirin ile Kadir Sallahoğlu başta olmak üzere danışman Yrd.Doç.Dr. Abdullah Keçeciler tarafından projelendirilen, Güneş enerjili araç 2.5 ay sürede tamamlanarak 4 Ağustos’da bu yıl 5.si düzenlenen ızmir’deki TüBıTAK’ın Formula-G Yarışlarına katıldı. MKü öğrencilerinin yaptığı AMANOS adlı araç; 33 üniversite 40 takım arasında yarışmanın en büyük ödülü olan TASARIM KATEGORıSı TüRKıYE BıRıNCıSı seçildi.
 
MKü Mekatonik Kulübü öğrencileri adına Yard. Doç. Abdullah Keçeciler; “MKü olarak bu yarışmada üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeyi kendimize amaç edindik. Hedefimiz, geleceğin vazgeçilmez enerjisini kullanarak ileriye dönük bir projeye imza atmak ve bu yarışı zaferle bitirmektir. Ve de öyle oldu. Yarışmanın en büyük ödülü olan tasarım yarışında diğer üniversitelerden çok farklı bir konsept ile birinci seçildik.
 
Yarışma öncesi ve yarışma süresince aracımız tüm ekiplerin favorisi idi. Aracımız unutulmaz bir görsellikle yarışma süresince en fazla Mustafa Kemal üniversitesi adını anons ettirmeyi başarmıştır. Bu bize büyük mutluluk vermektedir” dedi Rektör CANDA, TüBıTAK Bilim ödülünü kazanan öğrenci ile ekip başkanını kutladı, onlara çiçek verdi. Törende, MKü’ye verilen TüBıTAK BıLıM öDüLü ellerde taşındı. MKü öğrencilerinin yaptığı araç güneş enerjisi ile çalışıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir