İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üstün hizmet ödülü adayları…

HATAY ıl Genel Meclisi Haziran ayı ilk toplantısını ıl özel ıdaresi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirdi. Mehmet Gülen’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Hatay Valiliğinin önerisi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) üstün Hizmet ödülü’ne Bedii Sabuncu, Necmi Asfuroğlu, Erol Bilecik, Fahri öksüz ve ılyas Keleş’in aday gösterilmelerine il genel meclisi üyeleri oy birliği ile karar verdi.
 
Hasta hakları kurulu üyeleri seçildi Daha sonra geçilen toplantının üçüncü gündem maddesinde yer alan ılimiz Antakya, ıskenderun, Kırıkhan Reyhanlı Dörtyol, Hassa, Samandağ Devlet Hastaneleri, Antakya ve ıskenderun Kadın Doğum ve çocuk Bakımevi Hastaneleri Hasta Hakları kuruluna üye seçimi yapıldı.
 
Yapılan üye seçiminde Ak Parti Grubu ve CHP Grubunun hasta hakları kurulu üyeliğine aday gösterdikleri Murat Genco, Fatih özdemir, Haluk Karaca, Filiz özçörekçi, Mehmet çito, Mehmet çüler, Mehmet Aydın, Mehmet Yılmaz ve Selim Utlu seçilirken, bu seçimlerde MHP Grubu aday göstermedi. Okul yeri tahsisleri ıl Genel Meclisi toplantısında ayrıca Mülkiyeti il özel ıdaresine ait Antakya’ya bağlı Toygarlı Beldesi’nde bulunan 1347 ve 2226 parsel nolu taşınmazların okul yeri olarak ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusu oy birliği ile kabul edilirken, yine mülkiyeti ıl özel ıdaresine ait olan Dörtyol ilçesi çaylı Mahallesinde bulunan 1529 parsel nolu taşınmazın ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi konusu da ıl Genel Meclisi tarafından Milli Eğitim Komisyonuna havale edildi.
 
Leke değişikliği Toplantının son gündem maddesi olarak görüşülen ıl Genel Meclisi’nin 07.05.2008 tarih ve 107 sayılı ara kararına istinaden, Dörtyol ılçesine bağlı Yeşilköy Beldesi sınırları içerisinde mülkiyeti Milangaz LPG’ye ait olan 1536, 1538, 1071 ve 1814 nolu parsellerde yapılması istenen leke değişikliği konusu da, ımir ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. ıl Genel Meclisi gündemindeki diğer konuları görüşmek üzere bugün saat 14.00’de Haziran ayı ikinci toplantısını gerçekleştirecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir