İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz; göreve hızlı başladı…

Hatay Valiliğine atanan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte Antakya’ya gelerek görevine başladı. Hatay Valiliğinde kurum müdürleri, valilik personeli ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı karşılama töreni sonrasında makamına geçen Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, burada Hataylılara ilk mesajını verirken, tüm ilde insanın mutluluğunu ana merkeze oturtan bir yönetim anlayışını egemen kılacaklarını söyledi.
 
Hatay özel bir yer Hatay ile ilgili bilgili olduğunu belirten Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Tabi ki Hatay ile ilgili bilgim var. Ancak eksik bilgi ile sağlıklı kanaate varılamayacağına inanırım. Bu yüzden şu anda beklentilere yönelik bir değerlendirme yapmayı da pek doğru bulmuyorum. Ancak Hatay halkına en içten iyi dileklerimi sunuyorum. Hatay’da olmaktan memnunum çok özel bir yere geldiğimi biliyorum. Kültürel dokusuyla ve coğrafyası ile Hatay’ın gerçekten özel bir yer olduğu belli.
 
Paylaşarak yöneteceğiz çalışmalarında üç hususa önem vereceğini belirten Vali Lekesiz, “Bunlardan birincisi ilimizde insanın mutluluğunu ana merkeze oturtan yönetim anlayışını egemen kılacağız. ıkincisi insan haklarına her alanda son derece önem göstereceğiz. üçüncüsü de günübirlik doğrulardan çok kurumsal doğrularla hareket eden bir yönetim anlayışını ilimizde egemen kılıp, tüm kurum ve kuruluşlarımız başta olmak üzere sivil toplum örgütle-riyle, derneklerle, vakıflarla hep beraber paylaşarak gelecek yönelimli bir yönetim anlayışını Hatay’da egemen kılmaya çalışacağız” diye konuştu.
 ***********************
 
Bu arada ; Hatay valisi LEKESıZ, ilk görev gününde Havaalanında incelemede bulundu, Uzun çarşı ve Kunduracı çarşısını gezerek esnafının sorunlarını dinledi, Ahmediye pasajında peynirli künefe yedi Hatay Valiliği görevine 7 Temmuz Salı günü başlayan M. Celalettin Lekesiz ilk görev gününde Havaalanında incelemede bulundu, akşam saatlerinde de Kunduracı ve Uzun çarşıyı ziyaretle burada esnafla görüştü, sorunları dinledi.
 
Vali yardımcısı ömer Bedrettin Sağsöz ile birlikte önceki gün akşam saatlerinde Kunduracı çarşısına gelen Vali Celalettin Lekesiz’e burada Ayakkabıcı çarşısı Güzelleştirme Derneği başkanı ömer Gürbüz, Kunduracı Odası Başkanı Celal Boyacıgil, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Kasaplar Odası Başkanı Sabit Ak ve öteki ilgililer çiçekli karşılamada bulundu. çarşamba günü akşam saatlerinde Kunduracı Esnafı ve Uzun çarşıya gerçekleştirdiği ani ziyaretinde Esnafın hal ve hatırını soran Vali Lekesiz daha sonra Uzun çarşıda bulunan Ahmediye pasajında esnafla bir araya gelip sohbet etti.
 
Burada Esnafın sorunlarını dinleyen Vali Lekesiz “Antakya da Ayakkabıcılık sektörünün iyi bir potansiyeli olduğunu duydum. Bugüne kadar neden markalaşmadığını da merak ediyorum, Esnaf bir şehrin kalbidir, esnaf çökerse şehir çöker, siz benden , ben de sizden enerji alacağım, Hatay’ı hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu. Vali Lekesiz’e Ahmediye pasajında Antakya’nın TSE patenti alan peynirli künefesi ikram edildi, Vali Lekesiz,Künefeyi çok beğendiğini söyledi.
 
Esnafla sohbetinde “Hatay hakkında az çok bilgim vardı ama şehri yakından tanımak için yerinde görmeye özen gösterdim” diyen Vali M.Celalettin Lekesiz, bu ziyaretleri sürdüreceğini söyledi. Bu arada Vali LEKESıZ’in ziyaretini değerlendiren Ayakkabıcı çarşısı Güzelleştirme Derneği başkanı ömer Gürbüz, çarşı esnafının ziyaretten çok memnun kaldığına vurgu yaparak; “Hatay tarihinde ilk kez bir Vali ilk görev gününde Kunduracı çarşısı Uzun çarşıyı ziyaret etmekte. Bu bizim için büyük onurdur, şereftir. Bu durum Ayakkabıcı esnafımız ve uzun çarşı esnafımıza moral olmuştur. Zaman içinde iç piyasada yansımaları olacağını düşünmekteyiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir