İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Lekesiz; görevinin başında…

12 Haziran 2009 tarihli Kararname ile Hatay Valiliğine atanan M.CELALETTıN LEKESıZ  ennihayetinde şehrimize geliyor. Vali LEKESıZ için 07-07-2009’da saat 16.00’da Valilik bahçesinde tüm bürokratların katılımı ile görkemli bir karşılama yapılacak.
 
Hatay’ın yeni Valisi M. Celalettin Lekesiz, bugün 07-07-2009’da ilimize gelerek, görevine başlaması bekleniyor. Alınan bilgiye göre, Amasya Valiliğinden Hatay Valiliği görevine atanan Celalettin Lekesiz’ in muhtemelen bugün saat 16.00’da kente gelerek, makamına oturacağı bildirildi. Vali Lekesiz’in gelmesi halinde Valilik bahçesinde karşılama töreni düzenleneceği öğrenildi.
 
Hatay Valisi M.CELALETTıN LEKESıZ’in özgeçmişi…
 
1962 Yozgat-Yerköy doğumlu. ılk, orta ve lise öğrenimini Yerköy’de tamamladıktan sonra 1986 yılında Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1987 yılında Kırşehir valiliğinde kaymakam adaylığı ile mülki amirlik mesleğine girdi.
 
Tefenni, Köprübaşı, Yusufeli, Divriği ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra ıçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesinde şube Müdürlüğü, Araştırma Planlama dairesinde Daire Başkanlığı, Mahalli ıdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ile Mülkiye Müfettişliği, Başmüfettişliği ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
 
18 Temmuz 2005 tarihinde Amasya valiliğine atandı. 4 yıldır Amasya valiliği görevinde bulunan Vali M.Celalettin Lekesiz, Zehra Lekesiz ile evli olup 3 çocuk babası. Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz iyi derecede ıngilizce biliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir