İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali’den kutlama mesajı…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Lekesiz mesajında bayramların çok özel günler olduğuna işaret ederek, “Milletimizin ve toplumsal hayatımızın en güzel ve anlamlı günlerinden birisi olan Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren, millet olma iradesini ve kardeşliği en üst düzeyde hissettiren, kırgınlıkları affettiren bayramlar, mutluluk ve huzur dolu bir iklim meydana getirmeleriyle inanç ve kültür medeniyetinin en temel unsurlarındandır.
Bin yıllık inancımızın temelini teşkil eden ve bizleri birlik bütünlük içerisinde bugünlere ve yarınlara taşıyacak olan bu güzel günlerimizden biri de hiç şüphe yok ki Ramazan Bayramıdır. ınançlarımızın ve törelerimizin bütün güzellikleriyle sergilendiği Ramazan Bayramı; yoksulların, kimsesizlerin hatırlandığı, eş dost ve yakınların kaynaştığı, başta sevgi olmak üzere, yüce milletimizin derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin de paylaşıldığı kutsal günlerdir.
Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının daha yoğun yaşandığı bayram günlerinde büyüklerimizi, kimsesiz fakir ve muhtaç vatandaşlarımızı, devletimizin koruması altında bulunan çocuklarımızı ziyaret etmenin, bayram sevincini paylaşmanın hepimiz için insanlık görevi olduğuna inanıyorum. Birlik ve beraberlik duygularının en güzel örneklerini sergileyerek farklı kültürleri bünyesinde barındıran Hatay felsefesini günümüzde de yaşatan hemşerilerimizin sevinçlerini toplumun her kesimi ile paylaşacaklarına yürekten inanıyorum.
” Vali Lekesiz mesajının sonunda: “ınsanımızı öteden beri bir arada tutan ve güçlü kılan bu seçkin bayram günlerinin birleştirici ve manevi gücünün, bizleri yeni ufuklara taşıyacağına inanıyorum. Bu güzelliklerin, huzur ve barış ortamının sürekli olmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle ilimizde görev yapan asker, sivil, tüm kamu personelinin, özel sektör ve çalışanlarının, basın mensuplarının ve saygıdeğer Hataylıların Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir