İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Valilik çevre planını anlatıyor…

Hatay ili 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planı anlatılacak… Hatay Valiliği etkinliği olarak önümüzdeki hafta başında resmi, özel, ilgili yetkili tüm kurum ve kuruluş yetkililerinin katılacağı toplantıda Hatay ili ile ilgili 1/25.000’lik çevre düzeni planı yapımı hakkında bilgiler verilecek.
 
Vali M. Celalettin Lekesiz, Pazartesi günkü toplantının saat 10.00’da Kültür Merkezinde düzenleneceğini ve analiz-sentez çalışmasında gelinen son noktanın açıklanacağını kaydederek mevcut sorun ve potansiyellerin aktarılması yanı sıra plan şemasının bu toplantıda katılımcılarla paylaşılacağını duyurdu.
 
Vali LEKESıZ etkinliğe yönelik şunları söyledi: “ılimizin geleceğini yakından ilgilendiren, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak üzere. ılimiz mülki sınırlar içerisindeki arazinin, sanayi, tarım, turizm, ulaşım yerleşim yerleri gibi vb. alanların planlamasına kapsayan, sektörel gelişmeleri değerlendirecek, koruma-kullanma dengesini kuracak stratejik kararlar ve ana arazi kullanım kararlarının belirlendiği bu planlama çalışmasında ;görüş ve öneriler alınacak olup,yapılacak öneriler ilimizin geleceğinin planlanması açısından çok önemli ve belirleyici olacaktır.”
 
Pazartesi günkü toplantıdan Adalet Bakanı ilimiz Milletvekili Sadullah Ergin yanı sıra il’in 9 Milletvekiline bilgi verildiği kaydedilirken davet edilen kurum ve kuruluşlar da şöyle sıralandı: Garnizon Komutanlığı, Antakya Belediyesi, MKü Rektörlüğü, ılçe Kaymakamlıkları, Kamu Kuruluşları, ılçe Belediyeleri, Belde Belediyelerinin Başkan ve Fen ışleri Müdürleri, ıl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclislerinin üyeleri, Organize Sanayi Bölgelerinin Müdürleri, Siyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ile ilgili diğer kişiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir