İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

…Ve sel geliyorum dedi!

Antakya ve çevresinde önceki gün gece geç saatlerde başlayan sağanak yağış hayatı felç etti.Hatay merkez ve civar birçok belde sağanak yağıştan fazlasıyla etkilendi.Asi Nehri’nin debisi yükseldi. Neredeyse köprü seviyeyesine yükselen Asi Nehri’nin taşması ihtimali endişeleri arttırdı.Neyseki korkulan olmadı Asi Nehri taşmadı.
 
Ama çarpık kentleşme yüzünden dağdan süzülen sular Asi Nehri ile buluşamadı.ışte o sular birçok evi basmaya yetti de arttı. Bir çok evi su bastı. Mağdur olan vatandaşlar Belediye’ yi arayarak yardım istedi… Antakya Belediyesi’ nin oluşan ani sağanak yağış karşısında çaresiz kaldığı gözlendi. Alt yapısı adeta çöken Antakya, sele teslim oldu.

Belediye ekipleri çok yoğun yardım taleplerinin ancak bir bölümüne cevap verebildi… Birçok vatandaş evini kişisel imkanlarıyla tahliye etti. Sümerler Mahallesi Mezarlığı’ nın çökmesine neden olan selde 1 kişinin ölüm haberi Antaky’ yı yasa boğdu. Birçok bölgede telefonların kesildiği, internetin çöktüğü Antakya adeta sele teslim oldu.

öte yandan sele rağmen elekrik birçok bölgede kesilmediği için TEDAş vatandaşın takdirini topladı. Birkaç gün daha sağanak yağışların devam etmesinden su baskınlarının sürmesinden endişe ediliyor. Görülen o ki Antakyalıların günlük yaşamlarına dönmesi, yaralarını sarması birhayli zaman alacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir