İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yağışlar sürüyor…

TüRKıYE, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi.
Hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ile 7 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji ıstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte etkili olan kuvvetli yağışın pazartesi gününden itibaren etkisini kaybedeceğini ve hafta ortasından itibaren poyrazla birlikte sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini bildirdi. Devlet Meteoroloji ışleri Genel Müdürlüğü verilerine göre yurt genelindeki 3 günlük hava tahmini şöyle:
Yurdun büyük bölümünde devam edecek yağışlar, Marmara’nın doğusu (ıstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik), Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olacak.
 Genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri (Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan) ve Eskişehir ile Kütahya’nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, ıskenderun ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Yurdun doğu bölgeleri ile batı kıyıları yağışlı geçecek. Yağışların, sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu bölgelerde devam eden yağışlar çarşamba günü etkisini kaybedecek, Batı bölgelerde yağışlar aralıklarla devam edecek

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir