İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yalan Yanlış Haberlere ıtibar Etmeyin!

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Suriye’de yaşanan bu süreçte çok fazla deformasyon var. “yalan yanlış” haberlerle insanları kışkırtmak için gayret sarf edenler var. Bu girişimlere karşı son derece dikkatli ve uyanık olmak zorundayız”

AA

Antakya Belediyesi’nce Yusuf Binkaya çok Amaçlı Salon’da düzenlenen iftar sonrası konuşan Adalet Bakanı Ergin, Suriye’de yaşanan bu süreçte çok fazla deformasyon ve “yalan yanlış” haberlerle insanları kışkırtmak için gayret sarf edenlerin olduğunu belirterek, bu girişimlere karşı son derece dikkatli ve uyanık olunması gerektiğini söyledi. 

“Vazifemizi Yapıyoruz”

Kuzey Afrika’da başlayan bölgeye de sirayet eden ve kısaca “Arap Baharı” diye adlandırılan süreçte, komşu ülke Suriye’de yaşanan sıkıntıların bütün insanlık alemini üzen sonuçlar ortaya koyduğuna işaret eden Ergin, şöyle konuştu: 

“Burada başı dara düşmüş olan komşu ülke vatandaşları yaklaşık bir yıl öncesinde ilimize ve burayla birlikte komşu illerimiz Kilis, Gaziantep, şanlıurfa, ıslahiye’ye gelmeye başladılar.

Bizler komşuluğun, kardeşliğin ve insanlığın gereği olarak üzerimize düşen vazifeleri yapmaya çalışıyoruz. Bugün itibariyle geldiğimiz noktada Suriye’deki hadiseler maalesef daha can sıkıcı iç karartıcı boyutlara gelmiş durumda. 

Biz komşu, kardeş ve insan olarak kim zulümle karşı karşıya kalmışsa kimliği önemli değil, ona insanlık ve kardeşlik görevimizi bugüne kadar yapmaya çalıştık yapmaya çalışacağız.” 

“Yalan Yanlış Haberlere Kimse Tenezzül Etmesin” 

Bu süreçte çok fazla dezenformasyon olduğunu, “yalan yanlış” haberlerle insanları kışkırtmak için gayret sarf edenlerin olduğunu kaydeden Ergin, şöyle devam etti: 

“Buradan açık ifade ediyorum; herkes taşıdığı sorumluluğun bilinciyle hareket etmek ve laf söylemek durumundadır. Bu şehirde ve ülkede yaşayan insanlarımızın huzur, sükun, barış ve mutluluk içerisinde yaşayabilmesi için herkes elinden gelen katkıyı sunmak durumundadır.

 Hiç kimse ama hiç kimse ateşe, yangına körükle gitmeye kalkmasın. Biz, bu şekilde bir girişim varsa hemen elimizdeki kürekle onun üstüne toprak atmak su dökmekle mükellefiz. Yoksa insanımızı üzecek onlara gerçek dışı, yalan yanlış haberlerle farklı yönlere sevk edecek birtakım çabalar içerisine girersek ne bu şehre ne bu ülkeye ne de kendi insanımıza hizmet etmiş oluruz.

 O açıdan bu girişimlere karşı son derece dikkatli ve uyanık olmak zorundayız.” 

Bu coğrafyada, Antakya’da, Hatay’da, Türkiye’de, herkesin barış ve huzuru devam ettirmekle beraber bölgede var olan yangını ve ateşi söndürmek için elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğine dikkati çeken Ergin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bunun dışında yollara yönelenlere söylüyorum; bu yollar yol değil. Kimse yanlış yapmasın. Bu ülkede huzuru ve sükunu bozacak birtakım yalan yanlış haberlere kimse tenezzül etmesin.

 Hele hele bu yalan ve yanlışları söyleyenler adı sanı unvanı olan, etkili yetkili kimselerse onların iki kere düşünmesi lazım. 

Biz taşıdığımız insani vasıfları inanç dünyamızın bize emrettiği görevleri yerine getireceğiz ve sevgiyi, barışı kardeşliği elimizin yettiği her yere taşıyacağız. Sevgi ve barışı sabote etmek isteyenlere elimizden geldiğince engel olacağız.”

“önemli Mesafeler Kat Ettik”

Konuşmasının devamında, Türkiye’nin, ekonomik anlamda önemli mesafeler katettiğini ifade eden Ergin, ülkenin alt yapısını yeniden inşa ettiğini ve her geçen gün daha da geliştiğini kaydetti.

 
Türkiye’deki gelişmelere paralel olarak Hatay’da da önemli hizmetler yapıldığını vurgulayan Ergin, “Bununla birlikte insanımızın mutluluğunu arttırmak, onların özgürlük alanlarını genişletmek için demokrasi çıtasını daha yukarı taşımak ve standartlarımızı daha kalıcı ve sürdürülebilir kılmak adına önemli çalışmalar yapılıyor. Türkiye ekonomik olarak gelişmiş, demokratik standartlar noktasında bölgesinde örnek olacak bir ülke olma yolunda önemli adımlar atıyor” diye konuştu. 
     
     

Herkesin Ramazan’ını kutlayan Ergin, ülkenin dirliğini, birliğinin bozulmaması temennisinde bulundu. 

ıftara, AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Mehmet öntürk, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir