İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yardımcının duygusal anı…

   Hatay Vali Yardımcısı ve ıl ınsan Hakları Kurulu Başkanı ısmail Kara, bir insanın en önemli temel hakkının yaşama hakkı olduğunu söyledi.
 
    Valilik brifing salonunda, Hatay Valiliği ınsan Hakları Kurulu Başkanlığı’nın teklifi üzerine Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu tarafından teşekkür belgesine layık görülen Zihinsel Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği’ne, (ZıREM) Muhammet çalışlar’ın annesi Mine çalışlar ve Dr. Ahmet Edip Gali düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
 
 Vali yardımcısı Kara gözyaşlarını tutamadı…
 
     Gerçekleştirilen ödül töreninde duygulu anlar yaşanırken, Vali Yardımcısı Kara, gözyaşlarını tutamadı. Bir insanın en önemli temel hakkının yaşama hakkı olduğunu belirten Kara, “Burada teşekkür belgesi verdiğimiz insanların hepsi insanlarımızın yaşama hakkıyla ilgili özveriyle çalışmış kişilerdir.
 
     Yıllarca ilimizdeki zihinsel engelli çocuklarımızı hiçbir karşılık beklemeden eğiten ZıREM, öbür taraftan arkadaşının hayatını kurtarırken, hayatını kaybeden Muhammet çalışlar ve ilimizde şalesemi hastalığına karşı mücadele veren Dr. Edip Gali’nin bu ödülü hak ettiklerine inanıyorum” diye konuştu.
 
      Kara daha sonra Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirilen, ZıREM Başkanı Cemile Bitargil, Saymanı Mişit Kalaycıoğlu’na, arkadaşının hayatını kurtarırken, boğularak can veren Muhammet çalışlar’ın annesi Mine çalışlar’a ve Dr. Ahmet Edip Gali’ye teşekkür belgelerini verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir