İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yasağa isyan var…

    19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren yürürlüğe tam olarak giren sigara yasağı, birçok esnafı zor durumda bıraktı.
 
     Kurtuluş Caddesi’nde Muti Baba Kıraaşanesi’nin işletmecisi Ali Tezcan sigara yasağı ile işlerinin tamamen dibe vurduğunu, ülkenin birçok yerinde kahvehane ve kıraaşane gibi yerlerin sigara yasağı yüzünden kapatmak zorunda kaldığını söyleyerek, şikâyetini dile getirdi.
 
    Sigara yasağının çok katı bir şekilde uygulandığına dikkat çeken Tezcan, “Artık neredeyse hiç iş yapamıyoruz. Uygulama çok sert yapılıyor. ışletmelere sigaralı ve sigarasız bölüm yapma imkânının tanınması gerekirdi. Bu gidişle birçok işletme sigara yasağı yüzünden kapatmak zorunda kalacaktır. Bahçesi olmayan işletmeler bu yasağa isyan ederken, bu işten en karlı çıkanlar ise bahçesi ve açık terası olan işletmeler oldu” dedi.
 
 Kersioğlu:Cuma günü federasyondan gelecek haberi bekliyoruz…
 
     Antakya Kahveciler, Otelciler ve Lokantacılar (KOL) Odası Başkanı Mahmut Kersioğlu, esnafın sıkıntısını çok iyi anladıklarını bildirdi. Uygulanan yasak ile esnafın şikayetleriyle karşılaştıklarını anlatan Kersioğlu, “Federasyon Başkanımız 31 Temmuz Cuma günü konuyla ilgili açıklama yapacaktır. Ondan gelecek haberi bekliyoruz.
 
     Yapılacak bu açıklama ile durumumuz netleşecek” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir