İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni yapılan asfalt çöküyor…

HATAY ıl Genel Meclisi’nin 4 Ağustos günü yaptığı toplantıda tartışma nedeni olan köy yolların da yapılan asfalt çalışmalarının kalitesizliği, komisyon raporuyla ortaya konuldu. Ağustos ayında yapılan toplantıda ıl Genel Meclisi üyelerinin Altınözü ilçesine bağlı köy yollarının yeni yapılmasına rağmen bir ay içinde bozulduğunu iddia etmeleri, il özel ıdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu ve bazı ıl Genel Meclisi üyelerini kızdırmıştı.
 
Asfalt tartışması yaşanmıştı…
 
4 Ağustos’ta yapılan toplantıda ıl özel ıdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu, yeni asfaltlanan bir yolun bir ay içerisinde bozulmasının imkansız olacağını ve konu hamında bilgi sahibi olunmadan işamda bulunulmasının yanlış olacağını söyleyerek iddia sahibi meclis üyelerine kırgınlığını belli etmiş, bazı meclis üyeleri de ıl özel ıdaresinin yaptığı yolların karayollarının yaptığı yollar kadar kaliteli olduğunu belirterek Sabuncu’ya destek çıkmıştı. Rapor tartışmalara son verdi Ağustos ayında yapılan toplantıda Köy Alt Yapıları Komisyonuna havale edilen konu, komisyon üyeleri tarafından yerinde incelendi ve meclisin dün yaptığı toplantıda okunan komisyon raporu tüm tartışmalara son verdi.
 

Komisyona göre bazı köy yollarına 1. kat asfalt yapılması gerekirken, ikinci kat asfalt yapıldığını, yapılan işinde uygun şekilde yapıldığını ancak yol yapımında kullanılan mucurun ince ve tozlu olmasından dolayı asfaltta yapışmadığını bu yüzden yolların bozuk göründüğü kanısında olunca, Sabuncu savunma için söz istedi. Subuncu’dan itiraf Ağustos ayında il genel meclisi üyelerini bilgi sahibi olmadan işamda bulunmakla suçlayan ıl özel ıdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu, komisyon raporunun okunmasının ardından köy yollarının tekniğine göre yapılmadığını bu yüzden de kalitesinin düştüğünü itiraf etti.
 
Bunun da bir çok nedenleri bulunduğunu belirten Sabuncu, “Bu sebeplerden en önemlisi de elimizde bulunan ekipmanların eksik ve çok eski olmasıdır” dedi. Bize destek olun Bu konuda ıl Genel Mecli-sinin desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Sabuncu, “Eski makinelerle çalışıyoruz.
 
Bu da yaptığım işin kalitesini düşürüyor. Dozerlerimiz eski, silindirlerimiz eski, greyderlerimiz ve asfalt makinelerimiz eski. Yaklaşık 10 yıldır yeni ekipman alamıyoruz. Bunun yanında değerli meclisimiz 1. kat asfalt yapılması gereken yere 2. kat asfalt yapılması konusunda karar alınca bunu da yapmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden yüce meclisimizden birimimize yeni ekipmanlar alınması yönünde destek istiyoruz ve bunun yanında 1. kat asfalt yapılması gereken yere 2. kat asfalt yapılması husu-sunda karar alınmamasını istiyoruz” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir