İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerli Malı Kullanın…

Esnaf ve sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL Tutum Yatırım ve Yerli Malı haftası kapsamında bir açıklama yaptı.
 Türkiye genelinde 1946 yılından beri 12–18 Aralık tarihinde yerli malı haftasının kutlandığını hatırlatan öZAL, bu haftanın 2. Dünya savaşının getirdiği ekonomik darboğazdan kurtulmanın bir yolu olarak benimsendiğini belirterek “Bugün yaşadığımız bu krizden çıkmanın yollarından biri de yine yerli mallara yönelmektir” dedi. öZAL açıklamasında “Biz hem öz kaynaklarımızı iyi değerlendirmeli hem de üretimimize  sahip çıkmalıyız.
Bizler kaliteyi ve standardı yüzyıllar öncesinde bile uygulayan ve dünyaya örnek olmuş bir milletiz.  Bu nedenle, hem kaliteli üretim yapmalı hem de kendi mallarımıza hak ettiği itibarı göstermeliyiz” diye konuştu. Fahri Serdar öZAL, krize ilişkin hükümetin yapabileceklerinin dışında tüketicilerin ve üreticilerin de el birliği ile çözüme odaklanması gerektiğini  vurguladı. ıç tüketimin ancak yerli malı kullanımıyla canlanabileceğini, yerli malı kullanma ve kullandırma kültürünü toplumda her kesimin benimsemesinin önemine belirten öZAL,  “Bu günler sadece ulusumuzun değil bütün dünyanın sıkıntı yaşadığı günler. Yaşanan kriz herkesi ayrım gözetmeden etkilemiştir. Bu nedenle toplumsal olarak sağduyulu olmak ve çeşitli markalara para akıtmak yerine Türk yapımı “Made in Türkiye” etiketli ürünleri gözetmeliyiz” dedi. Bizim ürünlerimiz dünyanın pek çok ülkesinde itibar görmekte. özellikle son dönemde Asya, Avrupa ve Afrika’ da Türk etiketli, TSE damgalı ürünler aranmakta. Küçük esnafımız da büyük sanayicimiz de hem var olma hem büyüme hem de dünyaya açılma mücadelesi veriyor. Güçlü bir ekonomi ve güçlü bir Türkiye istiyorsak şimdi yerli malı kullanmanın tam zamanı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.