İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yiyecek Kermesi Düzenlendi…

Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı (TKGV) Hatay şubesi tarafından kermes düzenlendi. şube Başkanı Gül Ergüner, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) sosyal tesislerinde düzenlenen etkinlikte, vakıf olarak kırsal kesimdeki okullara temizlik malzemesi yardımlarını sürdürdüklerini söyledi.
 
Bugüne kadar 14 okula sıvı sabun ve deterjandan oluşan temizlik malzemesi yardımında bulunduklarını hatırlatan Ergüner, “Bunun için bir yiyecek kermesi düzenledik. Elde ettiğimiz gelirle okullarımıza yardımlarımızı sürdüreceğiz. Kermesimize destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi. MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda da TKGV Hatay şubesinin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini ifade ederek, “Sivil toplum örgütlerinin çalışmaları çok önemli. Paylaşımcılığın, dayanışma duygularının gelişmesi açısından bu tür çalışmaları önemsiyorum. çağımızda paylaşımcılık çok gerekli” diye konuştu. Genç bir nüfusa sahip olduklarını belirten Canda, “Hatay zenginlikleri olan bir şehir.
 
Varlıklı kesimler üniversitelerde, okullarda okuyan öğrencilere burslar vererek daha çok yardımcı olmalı. Vakıf başkanı Ergüner ve yöneticilerini kutluyorum” dedi. Kermesin açılışını Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in eşi Zehra Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş ve Rektör Canda birlikte yaptı. Zehra Lekesiz, Nazan Savaş ve Rektör Canda kermeste satılan ürünlerden satın alarak kermese destek verdiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.